Czy można kupić tanio dobre opony letnie?

oznaczenia opon
oznaczenia opon
oznaczenia opon
budowa opony
budowa opony
budowa opony
indeksy prędkości i nośności
indeksy prędkości i nośności
ind. prędkości i nośności
tabele ciśnień
tabele ciśnień
tabele ciśnień
zamienniki opon
zamienniki opon
zamienniki opon
opinie o oponach
opinie o oponach
opinie o oponach
porównaj opony
porównaj opony
porównaj opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak przechować opony
jak przechować opony
jak przechować opony

Czy można kupić tanio dobre opony letnie?

Czy możemy wymagać od letnich opon klasy ekonomicznej takich osiągów, jakie oferują opony klasy premium? Różnica wyczuwalna jest podczas szybszej jazdy lub ostrego hamowania. Ale od tanich nowych opon dużo gorsze są zużyte opony lub opony regenerowane. Wśród wielu marek tanich opon wybierz te, które zagwarantują akceptowalny poziom bezpieczeństwa oraz komfort jazdy.

Tanie opony? Zamów na 24opony.pl. Dostawa do domu lub wybranego serwisu gratis!

Tanie opony? Zamów na 24opony.pl. Dostawa do domu lub wybranego serwisu gratis!

Jaka jest różnica między letnimi oponami z najwyższej półki a oponami klasy ekonomicznej?

 

Najbardziej odczujemy ją przede wszystkim podczas jazdy w deszczu. A to dlatego, że konstrukcja opon letnich wymaga pogodzenia właściwości, które wykluczają się wzajemnie: przyczepności na suchej oraz mokrej nawierzchni. Z mokrą nawierzchnią mamy do czynienia bardzo często. Gdy ostro zahamujemy, słychać ABS, a na ciasnych zakrętach uruchamia się ESP i przypomina o hamowaniu. Tak więc jazda na oponach ekonomicznych w takich przypadkach nie jest komfortowa. To oczywiste, że wśród tanich opon są lepsze i gorsze.

Wybór opon jest obecnie znacznie trudniejszy niż kiedyś – obok znanych marek z tradycjami powstały nowe. Nawet niewielka firma może zamówić opony pod własną marką u azjatyckich lub europejskich producentów. Chcesz mieć opony z własnym imieniem lub marką? Nie ma problemu! Ale musisz zamówić ich wystarczająco dużo. Marek opon jest obecnie tak dużo, że nie ma niezależnych firm tak potężnych, aby mogły jednocześnie przetestować w teście porównawczym wszystkie model opon dostępnych na rynku w wybranym rozmiarze. Największa rywalizacja toczy się wśród opon premium. Tańsze opony testowane są rzadko, ale zdarzają się ich testy.

Tanie i solidne opony? Zamów na 24opony.pl! Dostawa do domu lub wybranego serwisu gratis!Wymiana opon

Wymiana opon

Auto Bild odpowiada za niezależne testy porównawcze opon i poddaje wstępnej selekcji kilkadziesiąt modeli opon, a do testu „głównego” bierze tylko te modele (ok. dwadzieścia modeli), które zadowalająco zaliczyły test hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Duża część opon odpada na teście hamowania tylko na mokrej nawierzchni, bo jeśli nie hamują, to po co je testować? ADAC natomiast przeprowadza natomiast duże testy, w tym marki ekonomiczne. Zobacz najnowsze testy!

Czy zakup opon np. 205/55 R16 w cenie poniżej 200 zł jest możliwy?

Opona w tym popularnym rozmiarze może kosztować ok 150 zł, ale może też kosztować kilka razy tyle. Różnica osiągów, trwałości oraz jakości pomiędzy oponami za 150-200 zł a oponami za 400-600 zł raczej będzie wyraźna oczywiście na korzyść tych droższych. Ale już w kategorii 150-250 zł jedne opony będą akceptowalne, a inne nie. Przy czym niekoniecznie droższa opona będzie lepsza. Otwieramy zatem sklep internetowy, wpisujemy rozmiar opon letnich 205/55 R16, sortujemy „od najtańszych” i przeglądamy.

Najtańsze opony w naszym sklepie 24opony.pl to np. znany Goodride RP28  lub Premiorri Vimero AS. Premiorri to brytyjska marka opon produkowana od 2010 roku. Opony produkowane są na Ukrainie w fabryce Rosava. Producent oferuje szeroki wybór rozmiarów opon na sezon letni, nowoczesne bieżniki oraz korzystny stosunek jakości do ceny.

Kolejne opony to marka Fortune  – zaledwie o kilka zł droższe. Kiedyś alternatywą dla drogich modeli były opony używane. Obecnie opony chińskich marek szturmem zdobywają rynek oponiarski. Szukamy dalej.

Kormoran to polska marka, która należy do koncernu Michelin. Dawniej opony produkowano w Olsztynie, gdzie obecnie produkuje się przede wszystkim lepsze modele opon tego koncernu.

 

Viking ProTech NewGen to technologia, za którą stoi 80-letnie doświadczenie i jakość europejskiego producenta opon, który dba o udoskonalanie produktów w nowoczesnych centrach badawczych. Viking Gummivarefabrik to pierwsza norweska firma branży gumowej. Marka specjalizuje się w produkcji opon z segmentu ekonomicznego do samochodów osobowych oraz SUV-ów i aut dostawczych. Każdego roku na całym świecie sprzedaje się ok. miliona opon z podobizną Wikinga. Obecnie VIKING jest marką opon Continental AG, opracowywanych w Niemczech i produkowanych w Europie.

 

Dębica Presto HP 2 (ok. 180 zł od sztuki) to znana w Polsce marka a obecnie należy do koncernu Goodyear. Jeśli opona ma być nie droga ale bezpieczna, to jest to oferta do rozważenia.

Dokładając po kilka zł na sztuce, a jednocześnie trzymając się kwoty poniżej 230 zł możemy wybrać znane oraz cenione marki ekonomiczne, jak: Barum (marka koncernu Continental), Sava (Goodyear) i Nexen. Koreańska marka Nexen mocno rozwinęła się jakościowo. Opony tej marki zajmują miejsca w licznych niezależnych testach porównawczych.

Podsumujmy!

O prawie każdej taniej oponie możemy znaleźć wiarygodne informacje. Jedne zachęcają, inne zniechęcają do zakupu, ale na pewno ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie. Niewielka różnica w cenie ( ok. 40 zł ) dzieli najtańsze opony od opon znanych marek. Tu można już wybierać i liczyć na jakość do zaakceptowania. Przy tym 230zł to w dalszym ciągu ok. dwa razy mniej niż cena opon zimowych klasy premium. W szczycie sezonu ceny rosną, więc jeśli nie kupiliście opon kilka tygodni temu, straciliście okazję na atrakcyjne promocje. Oczywiście, dla tych, którzy szukają najtańszych opon pozostaje oferta opon bieżnikowanych. Wyglądają tak samo jak opony ze średniej półki, ale nie radzimy aż tak oszczędzać na oponach, a tym samym na naszym bezpieczeństwie.

Źródło: 24opony.pl
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia