Co ile wymieniać opony?

oznaczenia opon
oznaczenia opon
oznaczenia opon
budowa opony
budowa opony
budowa opony
indeksy prędkości i nośności
indeksy prędkości i nośności
ind. prędkości i nośności
tabele ciśnień
tabele ciśnień
tabele ciśnień
zamienniki opon
zamienniki opon
zamienniki opon
opinie o oponach
opinie o oponach
opinie o oponach
porównaj opony
porównaj opony
porównaj opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak przechować opony
jak przechować opony
jak przechować opony

Co ile wymieniać opony?

Każdy kierowca poszukuje kompletu opon, który posłuży mu na długie lata. Często dostajemy pytanie od Was, które brzmi następująco: ile kilometrów wytrzymają opony? Musimy przyznać, że odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, a więc odwołamy się do powiedzenia ze środowiska prawniczego – to zależy. Jeśli chcesz dowiedzieć się co ile wymieniać opony – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Przechowywanie opon 

Sposób magazynowanie ogumienia odgrywa znaczącą role w egzystencji ogumienia. Żywotność opony możesz wydłużyć dzięki stosowaniu pewnych procedur. Temat właściwego przechowywania opon poruszaliśmy w naszym artykule. W artykule dowiesz się, jak ogromne znaczenie ma sposób przechowywania opon. Pamiętaj, że inaczej trzeba przechowywać ogumienie z felgami, a inaczej bez nich. W tej sytuacji masz dwa rozwiązania: albo zostawić swoje opony w serwisie (coraz więcej firm oferuje takie rozwiązanie), albo odpowiednio przygotować swoje pomieszczenie – według odpowiednich wytycznych. 

Jak przygotować swoje własne pomieszczenie i opony

Przede wszystkim pamiętaj o właściwej temperaturze. Opony powinny znajdować się w suchym, chłodnym pomieszczeniu, bez przeciągu, z odpowiednią temperaturą pomiędzy -5 a 30 st. C. Zwróć uwagę, czy w pobliżu Twojego docelowego miejsca przechowywania opon nie ma instalacji grzewczych lub innych urządzeń elektrycznych. Mogą one wpłynąć na strukturę ogumienia.

Unikaj w pobliżu urządzeń takich jak, np.: spawarki, silniki elektryczne lub transformatory. Owe urządzenia wytwarzają ozon, który przyspiesza starzenie się gumy. Zwróć uwagę także na samą podłogę w pomieszczeniu – musi być czysta, bez śladów oleju, benzyny, smarów lub innych substancji chemicznych, które w późniejszym etapie mogą przyczynić się do uszkodzenia struktury Twojego ogumienia. Zadbaj o własne pomieszczenie, a będziesz musiał rzadziej sobie zadawać pytanie czy wymieniać opony

Kondycja bieżnika i wskaźnik TWI

Ogumienie nie może mieć mniejszego bieżnika niż 1,6 mm. Zalecamy, aby wymieniać oponę, której głębokość bieżnika wynosi mniej niż 3 mm (4 mm w przypadku opon zimowych). Odpowiednia kondycja zapewni przyczepność pojazdu, zabezpieczy samochód przed wpadnięciem w poślizg lub ochroni nas przed groźnym zjawiskiem aquaplaningu. 

Podczas przeglądu swojego ogumienia zwróć uwagę na wskaźnik TWI, który jest oznaczony symbolem trójkąta. W niektórych modelach dla ułatwienia zostały umieszczone dodatkowe oznaczenia, które pokazują stan zużycia opony. Jest to bardzo pomocne dla kierowców, którzy mogą w prosty, samodzielny sposób ocenić stan opon w swoim aucie. Dzięki temu dowiesz się, co ile wymieniać opony w aucie. 

Źródło: 24opony.pl
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia