Continental ContiEcoContact 5 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental ContiEcoContact 5

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental ContiEcoContact 5

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.27/6

Continental ContiEcoContact 5 to opona letnia klasy premium, która wykorzystuje najbardziej nowoczesne składniki oraz technologie. Idealnie pasuje do samochodów kompaktowych oraz klasy średniej. Często wykorzystywana jest jako pierwsze wyposażenie takich aut jak: Audi A3, Peugeot 2007 czy BMW Series 3. Model ContiEcoContact 5 dostępny jest w rozmiarach od 14 do 18 cali.

Opona Continental ContiEcoContact 5 wydaje się być bardzo dobrym wyborem dla osób, które troszczą się o środowisko naturalne oraz pokonują regularnie dalekie dystanse.

Model ContiEcoContact 5 jest bardzo ekonomiczny, gdyż w znaczącym stopniu redukuje emisję spalin CO2, a także ogranicza ilość spalanego paliwa. Duża w tym zasługa innowacyjnej konstrukcji bieżnika, która powstała na bazie mieszanki, wzoru i zoptymalizowanego konturu. Daje to również bardzo dobre efekty w aspekcie skutecznego hamowania.

Ogumienie Continental ContiEcoContact 5 posiada wzmocnioną stopkę i elastyczne ściany boczne, dzięki czemu opona umożliwia precyzyjne manewrowanie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

W oponie Continental ContiEcoContact 5 zmodernizowano bieżnik poprzez zastosowanie bardzo cienkich lameli, co sprawiło, że ogumienie zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Duży wpływ na ograniczenie oporów toczenia w oponie miało również zastosowanie unikalnego składu mieszanki. Udało się bowiem stworzyć innowacyjne łańcuchy polimerowe, które znacząco polepszają przyczepność opony na mokrej drodze poprzez mocne związanie krzemionki w ogumieniu.

Asymetryczny bieżnik opony składa się z dwóch części, z których każda ma trochę inne zadania. Pozwala to zwiększyć poziom bezpieczeństwa jazdy bez względu na to, jakie warunki panują aktualnie na drodze bądź, na jakiej nawierzchni porusza się kierowca samochodem.

Nowoczesna mieszanka gumowa, z której powstała opona pozwoliła również na znaczące obniżenie poziomu hałasu, a tym samym zwiększenie komfortu z kierowania pojazdem.

Test opony letniej Continental ContiEcoContact 5

  • Test Gute Fahrt w rozmiarze 205/55 R16, opona letnia Continental ContiEcoContact 5 otrzymała notę „dobra” (2018r.).

Dostępne rozmiary opon Continental ContiEcoContact 5

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.