Opony Michelin - tanie opony letnie i zimowe - 24opony.pl

Michelin

Opony Michelin

Opony Michelin o firmie

Michelin to francuski koncern międzynarodowy, który zajmuje się produkcją opon. Producent z Francji znany jest głównie z produkcji opon do samochodów osobowych, ale w swoim asortymencie posiada nieszablonowe konstrukcje. Siedziba firmy opon Michelin mieści się w Clermont-Ferrand w regionie Auvergne-Rhône-Alpes we Francji.

Według danych jest to największy producent opon na świecie przed Bridgestone i większy niż zarówno Goodyear, jak i Continental. Oprócz marki Michelin jest również właścicielem marek opon Kléber, Uniroyal-Goodrich Tire Company, SASCAR, Bookatable i Camso. 

Michelin wyróżnia się również czerwonymi i zielonymi przewodnikami turystycznymi, mapami drogowymi, gwiazdkami Michelin, które Czerwony Przewodnik przyznaje restauracjom za ich kuchnię, a także swoją firmową maskotką Bibendum, potocznie zwaną Człowiekiem Michelin.

Ciekawostką jest, że Michelin produkuje opony do promów kosmicznych, samolotów, samochodów, ciężkiego sprzętu, motocykli i rowerów. W 2012 roku Grupa wyprodukowała 166 milionów opon w 69 fabrykach zlokalizowanych w 18 krajach.

Czy warto kupić opony Michelin?

Francuski producent zasłynął z faktu, że jego ogumienie zastało wykorzystane do wyścigów Formuły 1, co świadczy o nieszablonowych rozwiązaniach konstrukcyjnych i przygotowaniu ogumienia do ekstremalnych prędkości. Śmiało można stwierdzić, że francuski producent opon to jeden z liderów w swojej branży.

Michelin może pochwalić się produkcją modeli z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technik produkcyjnych, co w wielu sytuacjach daje ogromną przewagę nad konkurencją. Dowodem na efektywność działań są liczne nagrody, które przyznawane są dobre wyniki w testach.

O najwyższej jakości opon Michelin świadczą pozytywne opinie kierowców. Ogumienie francuskiego koncernu wybierane jest również przez zawodników startujących w rajdach oraz wyścigach m.in. Formuły 1, WRC, 24h Le Mans i Moto GP.

Gdzie produkuje się opony Michelin?

Często pytacie, gdzie francuska marka produkuje swoje opony. Michelin posiada szeroki asortyment, w którego skład wchodzą opony letnie, zimowe i całoroczne. Michelin posiada fabryki w krajach Europejskich, m.in.: Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja oraz Węgry. Ciekawostką jest, że francuski koncern posiada również swoją fabrykę w Polsce, która znajduje się w Olsztynie. 

Michelin Polska (dawniej Stomil), gdzie produkuje się opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, traktorów oraz maszyn rolniczych. Co więcej, w fabryce powstają również opony takich marek jak BFGoodrich, Kormoran, Kleber i Taurus, które przynależą do francuskiego koncernu. 

Jakie są największe sukcesy Michelin ostatnich kilku lat?

  • Powstanie serii MICHELIN CrossClimate (2015) – Michelin wprowadził na rynek Michelin CrossClimate, pierwszą na świecie oponę letnią, która została również zatwierdzona do użytku zimowego.
  • Nawiązanie partnerstwa (2015) – Grupa Michelin i Fives połączyły siły, aby założyć FIVES MICHELIN ADDITIVE SOLUTIONS, dzięki czemu Michelin stał się głównym graczem na rynku druku 3D w metalu.
  • Movin’on 2017 firmy Michelin – Michelin zorganizował pierwszy globalny szczyt zrównoważonej mobilności w Montrealu. Michelin zaprezentował rewolucyjny prototyp opony Vision Concept.
  • Ikona tysiąclecia (2018) – Człowiek Michelin został uznany za ikonę tysiąclecia podczas Tygodnia Reklamy w Nowym Jorku.
  • Przejęcie Camso (2018) – Michelin wykupił kanadyjską firmę Camso, czyniąc z Grupy światowego lidera w dziedzinie opon terenowych.
  • UPTIS (2019) – Michelin UPTIS dzięki swojej innowacyjnej i rewolucyjnej technologii eliminuje ryzyko przebicia. Opona bezpowietrzna Michelin UPTIS, zaprezentowana przez firmę Michelin podczas szczytu „Movin 'On 2019” poświęconego zrównoważonej mobilności, stanowi istotną innowację zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i poszanowania środowiska.

Wyszukaj opony
Michelin

Szerokość

Profil

Średnica

Najpopularniejsze opony Michelin

Pozostałe opony Michelin

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia