Michelin

Opony Michelin

Michelin – największy w Europie i jeden z największych na świecie producentów opon. Jego siedziba znajduje się w Clermont-Ferrand (Puy-de-Dôme) we Francji. Firma została założona przez braci Andrégo i Édouarda Michelinów w 1889. Michelin posiada 56 zakładów produkcyjnych w 17 krajach i 3 centra technologiczne zlokalizowane we Francji, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Koncern Michelin ma pod swoim skrzydłami kilkanaście marek takich jak: Michelin, Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior, Siamtyre, Tigar, Euromaster, Recamic.

Wyszukaj opony
Michelin

Szerokość

Profil

Średnica

Klasa opony: PREMIUM

Klasa Premium to opony o najwyższych osiągach. Przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Opony tej klasy wyróżniają się innowacyjnością bo właśnie w tej klasie do produkcji używa się najnowszych technologii oraz komponentów najwyższej jakości. W tej klasie znajdziemy opony tylko renomowanych producentów.

Grupa producencka:
MICHELIN

W roku 1889, dwaj bracia, André i Edouard Michelin, rozpoczęli wielką ludzką i przemysłową odyseję mającą dostarczyć nowoczesnych rozwiązań związanych z transportem, będącym kluczem do swobody i rozwoju gospodarczego. Dokonać tego mieli poprzez nieprzerwane opracowywanie innowacji.
W Polsce Michelin jest obecny od 1994 roku, w 1995 roku Michelin kupuje większościowy Pakiet fabryki Stomil w Olsztynie. W kolejnych latach powstają takie przedsięwzięcia jak Centrum Szkoleniowe dla Dilerów marki, zakład form odlewniczych. W 2005 roku Olszyński zakład produkcyjny Stomil oraz Michelin łączą się w jedną firmę Michelin Polska S.A. Powstają nowe inwestycje Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.
Koncern Michelin to również marki: Kleber, BFGoodrich oraz Kormoran

Najpopularniejsze opony Michelin

Michelin CrossClimate

Michelin CrossClimate daje początek nowej kategorii opon. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, Michelin CrossClimate uzyskała najwyższą klasę „A" przyczepności do mokrej nawierzchni zarówno wg kryter (...)

Michelin Alpin 5

5.28/6

Michelin ALPIN 5 to opona zimowa klasy premium do samochodw osobowych. To następca opony zimowej Michelin Alpin A4. Opona ta posiada ostry, kierunkowy wzr bieżnika z głębokimi rowkami, dzięki czemu znakomicie sprawdza się na śniegu, błocie pośniegowym, lodzie i mokrej (...)

Michelin PRIMACY 3

5.26/6

MICHELIN PRIMACY 3 to opona letnia klasy premium zapewniająca bezpieczeństwo, komfort jazdy i wyjątkowo wysoką trwałość. To opona numer 1 pod względem hamowania na suchej nawierzchni według testu ADAC z 2015 roku, a jej trwałość jest 30% wyższa od średniej trwałości opo (...)

Michelin ENERGY SAVER+

5.20/6

Opony przeznaczone dla samochodów rodzinnych, miejskich oraz minivanów. Kierowca zyskuje znakomite bezpieczeństwo oraz trwałość opon. O 10% większa powierzchnia kontaktu z nawierzchnią zapewnia znakomitą przyczepność. Dzięki mniejszemu nagrzewaniu się gumy. Większa oszc (...)

Michelin Alpin A4

5.61/6

Opona Michelin Alpin A4 to najnowsza propozycja tego koncernu. W produkcji nowej opony zastosowano technologię Full Active Tread, ktra poprawia trakcję, hamowanie i stabilność prowadzenia opony w najbardziej wymagających warunkach. Zastosowano rwnież innowacyjną miesza (...)

Michelin Agilis Alpin

4.67/6

Dla przedsiębiorcw Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie w zimowych warunkach i maksymalnym potencjale przebiegu, to znaczy, że MICHELIN Agilis Alpin jest oponą przeznaczoną właśnie dla Ciebie. Zawsze większe bezpieczeństwo i mobilność Droga hamowania na mokrej i oblodz (...)

Pozostałe opony Michelin

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2018 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia