Michelin Pilot Sport A/S 3

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin Pilot Sport A/S 3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Michelin Pilot Sport A/S 3 to opona letnia, która stosowana jest w najbardziej dynamicznych wersjach samochodów osobowych średniej wielkości. Charakteryzuje się doskonałymi osiągami na mokrych nawierzchniach, wysokim komfortem jazdy oraz komfortem akustycznym.

Powierzchnia bieżnika wykonana jest z mieszanki Helio+. W jej skład wchodzi olej słonecznikowy, który wzmacnia wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie. Krzemionka w połączeniu ze specjalnymi związkami polimerowymi nadaje bieżnikowi elastyczność w niskich temperaturach otoczenia i odporność na ścieranie.

Jak na swoją klasę opona ma wyjątkową żywotność. Wynika to w dużej mierze z zastosowania technologii Variable Contact Patch. Pewne modyfikacje ramy oraz optymalizacja profilu bieżnika i wzoru pozwoliły na zwiększenie odstępów między strefami stykającymi się z powierzchnią drogi, nadając jej kształt zbliżony do kwadratowego.

Obciążenie z masy samochodu jest równomiernie rozłożone — nie zmienia się niezależnie od stopnia uderzenia i kierunku sił przyspieszenia. Dzięki temu właściwości trakcyjne są lepsze i pozostają stabilne w każdych warunkach drogowych.

Powierzchnia bieżnika zawiera dużą liczbę lameli. Wąskie szczeliny w bieżniku dodatkowo poprawiają trakcję wzdłużną na mokrej nawierzchni. Długość lameli zwiększa się w miarę zużywania się bieżnika. Rozwiązanie to kompensuje utratę trakcji na mokrej nawierzchni, spowodowaną zmniejszoną głębokością rowków odprowadzających, dzięki czemu bieżnik zachowuje swoje właściwości na długich dystansach.

Wzór bieżnika charakteryzuje się zwiększoną liczbą rowków odprowadzających wodę. Najważniejszym z nich są wzdłużne rowki, które mają dużą objętość wewnętrzną, dzięki czemu zminimalizowany jest efekt aquaplaningu. Rowki poprzeczne są długie i zakrzywione, aby zapobiec powstawaniu wirów w przepływającej przez nie wodzie. Wszystkie te cechy znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu.

Zalety opony Michelin Pilot Sport A/S 3

  • Mieszanka gumowa Helio+ z ultrawysoką zawartością krzemionki i oleju słonecznikowego zapewnia stabilną trakcję na mokrych nawierzchniach oraz zmniejsza zużycie i opory toczenia.
  • Asymetryczny wzór bieżnika z wieloma małymi blokami po wewnętrznej stronie zapewnia wysoką trakcję.
  • Lamele, których długość zwiększa się w miarę zużywania się opony, utrzymują jej osiągi na mokrej nawierzchni przy dużym przebiegu.

Popularne rozmiary opon Michelin Pilot Sport A/S 3

Dostępne rozmiary opon Michelin Pilot Sport A/S 3

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.