Opony Uniroyal

Uniroyal
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Uniroyal

Szerokość

Profil

Średnica

Dlaczego warto kupić opony Uniroyal

Producent opon Uniroyal przez długi czas budował swoją renomę na rynku. Dziś znany jest jako ekspert od jazdy w deszczu, a deszczowe opony Uniroyal wyznaczają nowe standardy parametrów jezdnych na mokrej nawierzchni. W tym przypadku interesującym modelem jest Uniroyal RainExpert 5.

Siłą napędową belgijskiej firmy do produkcji opon zawsze były innowacja i fascynacja technologią. Każda opona letnia, zimowa i całoroczna jest wciąż dopracowywana, aby zapewniać możliwie najwyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Warto wspomnieć, że jako część prestiżowego koncernu Continental, każda opona belgijskiej marki jest produkowana o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przed wypuszczeniem na rynek musi też spełniać drobiazgowe wymogi jakościowe.

Uniroyal w produkcji swoich opon bardzo mocno stawia na ekonomię jazdy. Oznacza to nie tylko korzystną cenę, charakterystyczną dla średniej klasy ogumienia.

Bieżnik opon dopracowywany jest by zużywał się równomiernie. Pozwala to dać kierowcy większą przyjemność i satysfakcję z jazdy oraz wytrzymałe opony, które będą służyć nieprzerwanie przez długi czas!

Wysoką jakość i parametry ogumienia Uniroyal poświadczają już tysiące opinii kierowców na całym świecie oraz wielokrotne nagrody i sukcesy, otrzymane w niezależnych testach opon.

Opony marki Uniroyal - gwarancja na 7 lat!

Od stycznia 2020 roku, opony zimowe, letnie i całoroczne Uniroyal objęte są gwarancją na okres aż 7 lat od daty zakupu!

Dzięki temu każdy kierowca może mieć absolutną pewność, że otrzymuje opony najwyższej jakości, które zostaną z nim na długie lata.

Nową gwarancją Uniroyal objęte są opony:

  • zakupione na terenie Rzeczpospolitej Polskiej od 1 stycznia 2020 roku,
  • modele opon dostawczych i osobowych marki Uniroyal,
  • opony z potwierdzeniem w postaci dowodu zakupu,
  • opony z zachowaniem maksymalnego czasu eksploatacji według numeru DOT (nie starsze niż 10 lat od daty wyprodukowania).

Technologie opon Uniroyal

Inżynierowie i konstruktorzy Uniroyal wciąż dopracowują technologie wykorzystywane w oponach, by te mogły dawać maksymalne bezpieczeństwo, ale też przyjemność z jazdy w trudnych warunkach.

Opony marki Uniroyal korzystają z inspirowanej naturą, nowatorskiej technologii SST (Shark Skin Technology). Jest to autorska technologia w oponach Uniroyal i zarazem jeden z cudów inżynierii bionicznej.

Bieżnik opon Uniroyal, którego rzeźba odtwarza kształt łusek rekina doskonale eliminuje turbulencję wody i szybko odprowadza wodę z pod opony podczas deszczu.

Dzięki temu, korzystając z opon Uniroyal, kierowca ma nie tylko większe możliwości podczas jazdy na mokrej nawierzchni.

Opony z technologią SST marki Uniroyal zapewniają też krótszą drogę hamowania oraz maksymalnie dobrą przyczepność podczas jazdy w deszczu.

Technologia skóry rekina jest na chwilę obecną wykorzystywana, między innymi w ogumieniu Uniroyal Rainsport 5.

Uniroyal opony historia firmy

Historia marki Uniroyal rozpoczyna się w 1868 roku, gdy wizjoner i były oficer Oscar Englebert, założył niewielki sklep z wyrobami gumowymi w belgijskim miasteczku Liege.

Opony Uniroyal miały swój początek, gdy rodzinny interes przejął syn założyciela. Zaczął on eksperymentować z oponami rowerowymi.

Gdy pierwsze opony firmy odniosły sukces na rynku, Oscar Englebert junior rozszerzył działalność na segment opon samochodowych. Firma stała się jednym z pierwszych producentów opon w Europie i pierwszym producentem ogumienia do przemysłu motoryzacyjnego na terenie Beneluksu.

Narodziny producenta Uniroyal, jakiego znamy w obecnym kształcie przypadają na końcówkę lat 50-tych ubiegłego wieku.

Firma połączyła siły z US Rubber i w ten sposób powstała marka Uniroyal-Englebert. Po 10 latach, nazwa została zmieniona na Uniroyal i pod nią firma znana jest do dnia dzisiejszego.

Ważną datą dla Uniroyal jest rok 1979. Wtedy belgijski producent oficjalnie dołączył do rodziny producenckiej renomowanego koncernu Continental - jednego z największych producentów opon na świecie.

Ciekawostki o oponach Uniroyal

Uniroyal już na początku swojej historii może pochwalić się osiągnięciami w segmencie wyścigowych opon samochodowych.

Opony belgijskiego producenta miały swój wkład w jedno z historycznych zwycięstw wyścigu w LeMans. Uniroyal wyprodukował pierwsze ogumienie, którego nie trzeba było wymienić podczas 24-godzinnej jazdy na torze!

Opony do samochodów Uniroyal odznaczyły się też na rynku niebanalnym designem, o czym świadczy między innymi prestiżowa nagroda Red Dot Design. Jest to jedno z najbardziej znaczących wyróżnień, przyznawanych w kategorii wzornictwa przemysłowego.

Kupując opony Uniroyal, kierowca otrzymuje nie tylko bardzo wysoką jakość produktu, ale też perfekcyjne dopełnienie prezentacji własnego samochodu!

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.