Opony Barum

Barum
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Barum

Szerokość

Profil

Średnica

Dlaczego warto kupić opony Barum

Wizją Barum jest produkować opony o wysokich osiągach, w ekonomicznej cenie. Dzięki temu, każdy kierowca może czerpać przyjemność z jazdy, przy stosunkowo niewielkim obciążeniu portfela.

Barum należy do grupy Continental - jednego z niekwestionowanych liderów branży oponiarskiej. Oznacza to, że czeska marka stawia na produkcję opon w oparciu o najnowocześniejsze metody i rozwiązania w branży.

O trwałości i jakości opon Barum świadczy też gwarancja, którą producent udziela na okres 7 lat! Gwarancją objęte są wszystkie opony osobowe i dostawcze grupy Continental, które są nie starsze niż 10 lat (licząc od daty produkcji) oraz zakupione na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Warto postawić na producenta, który od wielu lat produkuje ogumienie na rynek europejski i dobrze rozumie potrzeby kierowców. Marka Barum to przede wszystkim wysokiej jakości solidne opony w ekonomicznej cenie.

Historia marki opon Barum

Firma rozpoczęła działalność w 1948 roku, w mieście Zlín na terenie dzisiejszych Czech.

Koncern Barum powstał w wyniku połączenia trzech dużych przedsiębiorstw oponiarskich. Przedsiębiorstwo zostało założone przez właścicieli trzech firm - Bata, Rubena i Mitas. To właśnie od pierwszych liter nazw tych przedsiębiorstw powstała nazwa Barum.

Trójkę wizjonerów połączyły wspólne wizje i cel. Tworzone przez nich opony marki Barum miały być przystępne cenowo, a przy tym wytrzymałe i niezawodne. Bez wątpienia, przedsiębiorcom udało się osiągnąć swój cel.

Opony Barum brały aktywny udział w sportach samochodowych odnosząc liczne sukcesy, szczególnie w latach 1931-1960. Jednak sportowe sukcesy ogumienia Barum to nie tylko wysokie pozycje w wyścigach.

Wyróżnienia w wyścigach stały się dla Barum motorem napędowym do wybudowania w Otrokovicach na terenie Czech, zaawansowanej placówki produkcyjnej. Istniejąca od 1966 fabryka do dziś działa, produkując dobre jakościowo opony Barum.

Kolejnym sukcesem marki Barum jest ustanowienie w 1971 roku wyścigu Barum Czech Rally. Odbywające się w mieście Zlín zawody były jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na terenie Czech. Wyścigi samochodowe oraz testy prędkości, ku uciesze fanów motorsportu, odbywają się w tamtym miejscu do dzisiaj.

Wraz ze zmianą ustrojową nastąpiła prywatyzacja. W 1993 roku marka Barum dołączyła do grupy producentów renomowanego koncernu Continental. Był to kolejny przełom dla czeskiego producenta.

Firma Barum, wraz z dostępem do centrów badawczych grupy Continental oraz wsparciem produkcyjnym, odnotowała kolejny sukces.

W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem na rynku, producent opon Barum mógł i wciąż może tworzyć opony letnie, zimowe i całoroczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie branży.

Nazwa handlowa marki została w 2012 roku zmieniona na Continental Barum s.r.o. Dziś Barum jest jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów opon samochodowych w Europie i na świecie.

Czeski producent wciąż z sukcesem kontynuuje wizję trójki założycieli - produkuje opony solidne, wytrzymałe, w cenie przystępnej dla każdego kierowcy.

Opony Barum gdzie są produkowane?

Opony Barum produkowane są głównie na terenie Europy w fabrykach zlokalizowanych np. we Francji, w Niemczech, Portugalii czy na Słowacji.

Opony Barum produkowane są głównie na terenie Europy w fabrykach zlokalizowanych np. we Francji, w Niemczech, Portugalii czy na Słowacji.

Wybudowany w 1966 roku zakład w miejscowości Otrkovice do dziś pozostaje miejscem, gdzie produkuje się najwięcej opon Barum. Roczna produkcja ogumienia w tej fabryce sięga ponad 6 milionów opon.

Najwyżej oceniane opony Barum

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.