Opony Yokohama - tanie opony letnie i zimowe - 24opony.pl

Yokohama

Opony Yokohama

Historia marki opon Yokohama

Marka opon Yokohama już od wielu lat cieszy się bardzo pozytywną opinią. Sprzyjają temu długa historia i tradycja firmy oponiarskiej, sięgająca początków XX wieku.

Marka powstała we wrześniu 1917 roku, gdy w japońskiej miejscowości Jokohama siły połączyły dwie firmy: Yokohama Cable Manufacturing i B.F. Goodrich. Dziś Yokohama ma 43 oddziały na całym świecie, w tym filie mieszczące się w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Opony Yokohama znane są na świecie z innowacyjności. Warto tu wspomnieć rok 1921, gdy Yokohama wprowadziła na rynek opony kordowe, które cechowała dużo większa wytrzymałość od wcześniejszych modeli. 

Wypracowywana przez długie lata renoma na rynku oponiarskim zaowocowała tym, że dziś Yokohama jest jednym z najbardziej znanych producentów opon klasy premium. Niezależnie od modelu opony czy jej zastosowania, wspólnym punktem wyróżniającym opony Yokohama jest solidność i trwałość, która jest ich znakiem rozpoznawczym.

Ma to związek z filozofią firmy - Yokohama w produkcji ogumienia kładzie szczególnie duży nacisk na testy swoich opon.

Opony Yokohama testy

Yokohama przykłada wiele uwagi do testowania opon przed wypuszczeniem ich do sprzedaży. Warto wiedzieć, że opony Yokohama poddawane są testom w różnych lokalizacjach.

Dzięki temu producent zyskuje pewność, że ogumienie sprawdza się w różnych warunkach pogodowych i geograficznych. 

Opony Yokohama biorą udział w testach obiektywnych ekspertów, takich jak ADAC, Auto Bild, TCS czy Auto Zeitung, gdzie niezmiennie otrzymują pozytywne oceny. 

Opony Yokohama przyjazne dla środowiska

Warto wspomnieć, że japoński producent opon nie jest głuchy na problemy współczesnego świata. Yokohama swoimi działaniami aktywnie wspiera ekologię i ochronę środowiska. Celem producenta opon jest całkowity brak emisji zanieczyszczeń przy produkcji ogumienia.

Inżynierowie Yokohama stworzyli koncepcję BluEarth, opartą na przełomowej dla branży oponiarskiej mieszance z dodatkiem olejku pomarańczowego. Dzięki temu możliwe jest stworzenie opony całkowicie bezpiecznej, posiadającej najwyższe parametry i przyjaznej dla środowiska naturalnego. 

Czy warto kupić opony Yokohama?

W ofercie japońskiego producenta znajduje się szeroki wybór opon premium do samochodów osobowych, ciężarowych, przemysłowych i rolniczych. Oferta marki Yokohama umożliwia dobranie opony odpowiadającej Twoim potrzebom. 

Opony Yokohama są odbiciem polityki producenta. Cechuje je bardzo wysoka wytrzymałość i skuteczność w trudnych warunkach. Ogumienie zdobyło też serca kierowców bardzo zredukowanym poziomem hałasu wewnętrznego. Dzięki oponom Yokohama, jazda staje się bardziej komfortowa!

Jeśli szukasz opon zapewniających najwyższe standardy klasy premium i nie jest Ci obca troska o środowisko, wybierz opony Yokohama!

Wyszukaj opony
Yokohama

Szerokość

Profil

Średnica

Pozostałe opony Yokohama

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia