Opony Vredestein

Vredestein
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Vredestein

Szerokość

Profil

Średnica

Opony Vredestein historia marki

Vredestein jest jednym z najdłużej obecnych na rynku producentów opon klasy premium. Holenderska firma wkroczyła na rynek w 1908 roku, jako skromne, lokalne przedsiębiorstwo założone przez Emile Louis Constant Schiff.

Na początku XX wieku firma skupiała się na produkcji opon rowerowych. Niewiele samochodów poruszało się po ówczesnych drogach, więc i zapotrzebowanie na ogumienie do nich było niskie.

Vredestein przez wiele lat konsekwentnie rozszerzał swoje portfolio, oferując coraz szerszy wybór opon klasy premium przeznaczonych nie tylko do samochodów osobowych, ale także do pojazdów sektora przemysłowego i rolniczego.

Dzięki temu marka zyskała uznanie, a produkty Vredestein nawet bez szeroko zakrojonej reklamy zyskały popularność w Europie, a później na całym świecie.

Dziś, będąc już częścią wielkiego indyjskiego koncernu Apollo Tyres, Vredestein łączy ponad 100-letnie doświadczenie na rynku oponiarskim z nowoczesnymi rozwiązaniami, oferując opony dedykowane najbardziej wymagającym kierowcom.

Testy opon Vredestein

Dbałość o każdy detal inżynierów tworzących opony Vredestein przekłada się również na bardzo dobre wyniki w testach niezależnych ekspertów.

Weźmy pod lupę jeden z flagowych produktów holenderskiego producenta opon – ogumienie całoroczne Vredestein Quatrac 5. W testach Auto Bild Allrad z 2020 roku model zdeklasował konkurencję, zajmując pierwsze miejsce z uzyskaną wzorową notą.

Opony Quatrac 5 zostały docenione także przez gigantów motoryzacyjnych – koncern VAG zdecydował się montaż fabryczny ogumienia, m. in. w Skodzie Yeti oraz Volkswagenie Tiguanie.

Produkty z fabryk Vredestein zyskały wysokie uznanie wśród użytkowników. Wśród zalet opon Quatrac 5 kierowcy wymieniają bezpieczeństwo, które zapewnia doskonała przyczepność i krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni.

Opony Vredestein cenione są również za trwałość – specjalna mieszanka bazująca na zwiększonej zawartości krzemionki znacznie wydłuża żywotność ogumienia. Znacznie zmniejszony hałas zewnętrzny sprawia, że opony Vredestein są również cenione za wygodę jazdy, szczególnie wśród kierowców samochodów osobowych.

Czy warto kupić opony Vredestein?

Vredestein wyróżnił się na rynku między innymi wysoką jakością używanych materiałów do produkcji opon. Od samego początku producenci zastosowali w ogumieniu specjalnie wzbogacony kauczuk, który cechuje się (bo nadal jest w sprzedaży z tymże kauczukiem) większą wytrzymałością od innych materiałów dostępnych na rynku oponiarskim.

Dzięki stosowaniu unikalnych mieszanek gumowych i rzeźb bieżnika połączonych z wieloletnim doświadczeniem konstruktorów, opony firmy Vredestein są synonimem wysokiej jakości, bezpieczeństwa i solidności.

Wybór opon Vredestein oznacza nie tylko dbałość o komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale też wyjątkowy design. W latach 90. firma rozpoczęła współpracę z włoskim projektantem Giorgetto Giugiaro, utytułowanym najlepszym projektantem samochodów XX wieku.

Dbając o aspekty wizualne, firma wytycza trendy w zakresie stylu ogumienia przy jednoczesnym zachowaniu jakości i właściwości jezdnych. Opony Vredestein są doskonałą propozycją dla kierowców ceniących sobie nie tylko komfort, ale też nienaganną prezentację auta.

Vredestein opony ciekawostka

Współpraca z Giugiaro - najlepszym projektantem aut XX wieku i wyjątkowa troska o design nie były pierwszym przykładem nowatorstwa produktów Vredestein na rynku oponiarskim, a także i motoryzacyjnym.

Warto wiedzieć, że w 1955 roku, holenderski producent wypuścił na rynek jedne z pierwszych na świecie opon bezdętkowych - model Profilux Tubeless.

Pod koniec lat 70. firma pokazała również koło Space Master. Było ono rewolucyjne ze względu na kompaktowe rozmiary – trafiało ono do samochodu z oponą pozbawioną powietrza. Produkt bardzo spodobał się Niemcom, co zaowocowało późniejszą współpracą Vredestein z Porsche.

Nie był to ostatni raz, gdy niemiecka marka podjęła współpracę z Vredestein. Gdy pod koniec pierwszej dekady XX wieku firmy ponownie połączyły siły, wspólne wysiłki skupiły się na produkcie Air Master - innowacyjnym spojlerze!

Miał on regulowaną wysokość w zależności od prędkości i trybu jazdy. Firma posiada więc nie tylko pokaźną ofertę opon, ale też bogate w innowacje branżowe portfolio.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.