Opony Kumho

Kumho
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Kumho

Szerokość

Profil

Średnica

Historia producenta ogumienia Kumho

Marka opon Kumho powstała w 1960 roku w Korei Południowej, początkowo jako Samyang Tire. Nazwa Kumho miała swój początek w 1978 roku. Założycielem firmy oponiarskiej był Park In-chon, koreański biznesmen i pierwszy szef, między innymi Kumho Asiana Transportation Group.

Przez długi czas firma produkująca opony Kumho była częścią Kumho Asiana Group, jednego z najbardziej prestiżowych, koreańskich przedsiębiorstw. W skład grupy wchodzą też firmy takie jak Star Alliance i Asiana Airlines. Za marką Kumho stoi więc długa tradycja, nie tylko w produkcji opon.

Kumho w 1973 roku zapoczątkowało współpracę z producentem ogumienia Uniroyal, której celem było stworzenie opon radialnych.

W 2017 roku oficjalnie ogłoszono, że firma opon Kumho odłącza się od Kumho Asiana Group. Chiński producent opon Doublestar przejął większość udziałów spółki oponiarskiej Kumho Tire. Proces został sfinalizowany w 2018 roku. W tym miejscu wspomnieć, że chińska marka Doublestar jest jednym z największych azjatyckich dostawców opon.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że nazwa producenta ogumienia w tłumaczeniu z języka koreańskiego oznacza "jasne jezioro".

Sportowe technologie opon Kumho

Marka oponiarska Kumho jest mocno zaangażowana w innowacyjną produkcję. Firma aktywnie uczestniczy w sportach motorowych, cały czas rozwijając technologie używane w oponach do samochodów osobowych.

Wśród sukcesów marki o podłożu sportowym warto wspomnieć dostarczenie opon na rajd Paryż-Dakar, czy wyłączność na dostawę opon do europejskiej serii Formuły 3. Koreański producent jest także oficjalnym dostawcą ogumienia w międzynarodowej serii wyścigów AUTO GP.

Wśród licznych innowacji zapoczątkowanych przez markę, Kumho jest też czwartym producentem na świecie, który wprowadził technologię Run Flat.

Jakiej produkcji są opony marki Kumho

Fabryki produkujące opony Kumho rozmieszczone są między innymi na terenie Azji (głównie w Korei, Chinach i Wietnamie). W późniejszym czasie firma rozszerzyła produkcję swoich opon na teren Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Kumho przy produkcji opon wykorzystuje szerokie zaplecze technologiczne i produkcyjne na całym świecie. Marka oponiarska Kumho posiada 5 centrów rozwojowo-badawczych rozlokowanych na trzech kontynentach: w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie.

Czy warto kupić opony Kumho?

Koreańskie opony zostały docenione przez kierowców z całego świata, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii.

Jako dobrą rekomendację, należy wspomnieć o tym, że opony Kumho zyskały uznanie również i producentów samochodów. Wiele modeli ogumienia od Kumho zastosowano jako pierwszy pakiet opon w największych koreańskich markach samochodów, takich jak Kia, SsangYong czy Hyundai.

Niektóre modele europejskich gigantów także są wyposażane w opony Kumho. Wśród nich znajdują się takie marki jak Volkswagen, Opel i Mercedes.

Marka opon Kumho zaliczana jest do ogumienia średniej klasy. Dzięki zastosowanej konstrukcji, opony Kumho wykazują stosunkowo wysokie parametry jezdne, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej ceny.

Opony marki Kumho są więc dobrym zakupem, dedykowanym dla kierowców, którym zależy na dobrym stosunku jakość-cena, przy zachowaniu solidności i dobrych parametrów na każdej nawierzchni.

Najwyżej oceniane opony Kumho

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.