Klasa i producenci opon

Wybór właściwych opon to ważny moment dla wielu kierowców. Koncerny oponiarskie kuszą mnogością zaawansowanych technologii, a mniejsi producenci oferują korzystną cenowo alternatywę.

W sklepie 24opony znajdziesz bogatą ofertę, obejmującą zarówno modele największych producentów opon, jak i mniejszych, uznanych na rynku firm. Sprawdź nasz asortyment i dobierz markę opon do swoich potrzeb!

Marki opon – segmenty cenowe

Marki opon są umownie podzielone na trzy segmenty cenowe: klasa ekonomiczna, klasa średnia i klasa premium. O tym, do której klasy zostanie przypisana marka decyduje między innymi cena, doświadczenie na rynku opon oraz techniczne know-how.

Każdy z segmentów cenowych posiada odmienne zalety, osiągi i technologie, które docenią kierowcy o różnych potrzebach. Nie masz pewności, jaka marka opon będzie najlepsza dla Ciebie? Poniżej objaśniamy zalety każdego z rozwiązań!

 • Klasa ekonomiczna opon

  Klasa ekonomiczna

  Praktyczny wybór zapewniający niezbędne funkcje i dobrą jakość w atrakcyjnej cenie.

 • Klasa średnia opon

  Klasa średnia

  Wysoka wydajność i przystępna cena. Idealna dla poszukujących równowagi między jakością a kosztem.

 • Klasa premium opon

  Klasa premium

  Najwyższa jakość i osiągi dla wymagających kierowców, którzy cenią sobie wydajność i bezpieczeństwo.

Klasa premium

Opony klasy premium

Opony klasy premium to produkty korzystające z najbardziej zaawansowanych technologii. Tego typu opony cechuje zazwyczaj najwyższa trwałość oraz osiągi dostosowane do najbardziej wymagających kierowców i pojazdów.

Modele producentów opon premium są dla Ciebie, jeśli:

 • posiadasz większe auto o wysokich osiągach,
 • lubisz dynamiczny lub agresywny styl jazdy,
 • cenisz najwyższą i bezkompromisową jakość.

Producenci w segmencie premium stawiają na maksymalne zaawansowanie technologiczne. Często posiadają oni własne centra badawczo-rozwojowe, wprowadzające nowe standardy dla całej branży. Opony klasy wyższej są więc produkowane przez największych gigantów oponiarskiego świata.

Klasa średnia opon

Opony klasy średniej

Opony klasy średniej stanowią znakomity kompromis technologicznych rozwiązań z korzystną ofertą. Wybierane są do szerokiej gamy aut – od samochodów klasy średniej, aż po mocniejsze SUV-y.

Modele producentów klasy średniej są dla Ciebie, jeśli:

 • podróżujesz zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach,
 • cenisz zrównoważony styl jazdy,
 • poszukujesz opon o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

Ogumienie klasy średniej jest wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Producenci stawiają w nich na wysoką trwałość oraz solidny poziom parametrów jezdnych i komfortu jazdy.

Klasa premium

Opony klasy ekonomicznej

Opony klasy ekonomicznej są dostępne w najniższej cenie. W procesie produkcji często korzysta się ze sprawdzonych technologii i tańszych materiałów. Nie musi to jednak oznaczać gorszej jakości. Opony z najniższej półki często wykorzystują starsze technologie klasy premium.

Modele producentów opon klasy ekonomicznej
są dla Ciebie, jeśli:

 • posiadasz miejskie auto o mniejszej mocy silnika,
 • preferujesz spokojny styl jazdy,
 • poszukujesz solidnych opon w niskiej cenie.

Dzięki ekonomicznym zaletom, opony klasy budżetowej są obecnie najpopularniejsze w Polsce. Każde opony ekonomiczne spełniają też surowe normy w zakresie bezpieczeństwa i osiągów.

Jak dobrać producenta opon?

Producent opon jest ważnym wyborem, od którego zależy nie tylko koszt, ale też w dużej mierze bezpieczeństwo i komfort codziennej jazdy. Na oponach dobrej marki będziemy w stanie pokonać wiele tysięcy kilometrów, ciesząc się przyjemnością z podróży.

Nie wiesz, jaki producent opon posiada opony do Twojego samochodu? Postaw na dobór opon do samochodu z nami! Wygodnie wprowadź model samochodu, a my dobierzemy Ci propozycje od sprawdzonych producentów opon!

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.