Klasa i producenci opon

Wybór właściwych opon to ważny moment dla wielu kierowców. Koncerny oponiarskie kuszą mnogością zaawansowanych technologii, a mniejsi producenci oferują korzystną cenowo alternatywę.

W sklepie 24opony znajdziesz bogatą ofertę, obejmującą zarówno modele największych producentów opon, jak i mniejszych, uznanych na rynku firm. Sprawdź nasz asortyment i dobierz markę opon do swoich potrzeb!

Marki opon – segmenty cenowe

Marki opon są umownie podzielone na trzy segmenty cenowe:

Klasa ekonomiczna

Klasa ekonomiczna

Klasa średnia

Klasa średnia

Klasa premium

Klasa premium

O tym, do której klasy zostanie przypisana marka decyduje między innymi cena, doświadczenie na rynku opon oraz techniczne know-how.

Każdy z segmentów cenowych posiada odmienne zalety, osiągi i technologie, które docenią kierowcy o różnych potrzebach. Nie masz pewności, jaka marka opon będzie najlepsza dla Ciebie? Poniżej objaśniamy zalety każdego z rozwiązań!

Opony klasy premium Klasa premium

Opony klasy premium to produkty korzystające z najbardziej zaawansowanych technologii. Tego typu opony cechuje zazwyczaj najwyższa trwałość oraz osiągi dostosowane do najbardziej wymagających kierowców i pojazdów.

Modele producentów opon premium
są dla Ciebie, jeśli:

  • posiadasz większe auto o wysokich osiągach,
  • lubisz dynamiczny lub agresywny styl jazdy,
  • cenisz najwyższą i bezkompromisową jakość.

Producenci w segmencie premium stawiają na maksymalne zaawansowanie technologiczne. Często posiadają oni własne centra badawczo-rozwojowe, wprowadzające nowe standardy dla całej branży. Opony klasy wyższej są więc produkowane przez największych gigantów oponiarskiego świata.

Opony klasy średniej Klasa średnia

Opony klasy średniej stanowią znakomity kompromis technologicznych rozwiązań z korzystną ofertą. Wybierane są do szerokiej gamy aut – od samochodów klasy średniej, aż po mocniejsze SUV-y.

Modele producentów klasy średniej
są dla Ciebie, jeśli:

  • podróżujesz zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach,
  • cenisz zrównoważony styl jazdy,
  • poszukujesz opon o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

Ogumienie klasy średniej jest wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Producenci stawiają w nich na wysoką trwałość oraz solidny poziom parametrów jezdnych i komfortu jazdy.

Opony klasy ekonomicznej Klasa ekonomiczna

Opony klasy ekonomicznej są dostępne w najniższej cenie. W procesie produkcji często korzysta się ze sprawdzonych technologii i tańszych materiałów. Nie musi to jednak oznaczać gorszej jakości. Opony z najniższej półki często wykorzystują starsze technologie klasy premium.

Modele producentów opon klasy ekonomicznej
są dla Ciebie, jeśli:

  • posiadasz miejskie auto o mniejszej mocy silnika,
  • preferujesz spokojny styl jazdy,
  • poszukujesz solidnych opon w niskiej cenie.

Dzięki ekonomicznym zaletom, opony klasy budżetowej są obecnie najpopularniejsze w Polsce. Każde opony ekonomiczne spełniają też surowe normy w zakresie bezpieczeństwa i osiągów.

Jak dobrać producenta opon?

Producent opon jest ważnym wyborem, od którego zależy nie tylko koszt, ale też w dużej mierze bezpieczeństwo i komfort codziennej jazdy. Na oponach dobrej marki będziemy w stanie pokonać wiele tysięcy kilometrów, ciesząc się przyjemnością z podróży.

Nie wiesz, jaki producent opon posiada opony do Twojego samochodu? Postaw na dobór opon do samochodu z nami! Wygodnie wprowadź model samochodu, a my dobierzemy Ci propozycje od sprawdzonych producentów opon!

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.