Opony Dębica

Dębica
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Dębica

Szerokość

Profil

Średnica

Dlaczego warto kupić opony Dębica

Dębica jest polską marką z bogatą historią i reprezentuje segment opon ekonomicznych. Dzięki ciągłemu rozwojowi metod produkcji oraz wsparciu technologicznemu koncernu Goodyear, każda opona marki Dębica może spokojnie konkurować z ogumieniem o wyższych cenach.

Polski producent cieszy się bardzo dużą popularnością, a wysokie osiągi opon Dębica potwierdziło już bardzo wiele pozytywnych opinii kierowców. Według badań GFK z 2019 roku, w segmencie budżetowych opon więcej niż co trzeci polski klient kupuje opony marki Dębica.

Marka oferuje bardzo szeroki wybór ogumienia. Z logiem Dębicy produkowane są opony letnie, zimowe i całoroczne do wszelkiego rodzaju samochodów osobowych oraz aut dostawczych i ciężarowych.

Mimo ekonomicznej ceny, Dębica oferuje także ogumienie o wysokich osiągach do pojazdów o większej mocy - takich jak SUV-y czy wysokiej klasy samochody z napędem 4x4.

Dębica istnieje na rynku już od ponad 80 lat i od tego czasu obserwuje zmieniające się trendy. A kto lepiej zrozumie potrzeby polskiego kierowcy, niż rodzimy producent z wieloletnim doświadczeniem?

Polskie opony Dębica to przede wszystkim dobry stosunek wysokiej jakości parametrów do ekonomicznej ceny. Zdecydowanie jest to jeden z producentów, którego produkty Polacy kupują najchętniej.

Historia producenta opon Dębica

Historia polskiej marki opon Dębica ma swój początek w 1937 roku. Była związana z decyzją ówczesnego rządu o budowie filii poznańskiego Stomilu, w ramach powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Zdecydowano, że zakład zostanie wybudowany w Dębicy.

Dwa lata później, bo 30 marca 1939 zostały wyprodukowane pierwsze opony firmy Dębica. Rozwój produkcji opon w fabryce został w pewnym momencie przerwany, przez wybuch II Wojny Światowej. Kilka lat po wojnie, fabryka ponownie została uruchomiona.

Przełom dla polskiej marki nastąpił w 1995 roku. Została ona sprywatyzowana, a większościowy pakiet udziałów Dębica s.a. wykupił renomowany koncern The Goodyear Tyres & Rubber Company. W ten sposób marka opon Dębica dołączyła do rodziny producenckiej jednego z liderów branży oponiarskiej.

Dzięki temu przy produkcji własnych opon, Dębica rozwinęła skrzydła. W roku 2008, marka rozpoczęła produkcję opon wyższej klasy high performance oraz ultra high performance.

W roku 2011 polska marka wypuściła na rynek model Dębica Presto. Była to opona letnia dedykowana do dynamicznej jazdy dla wymagających kierowców.

Rok później zadebiutował na rynku model Dębica Frigo. Były to pierwsze opony zimowe Dębicy z przeznaczeniem do samochodów osobowych o wysokich osiągach.

Dębica do dziś kontynuuje wieloletnią tradycję w produkcji ogumienia. Marka aktywnie obserwuje trendy i wsłuchuje się w potrzeby kierowców. Dzięki temu, wciąż dostarcza wysokiej jakości opony, które zasłużenie noszą miano lidera jakości wśród polskich kierowców.

Opony Dębica gdzie są produkowane?

Opony Dębica produkowane są w fabryce producenta w polskiej miejscowości Dębica. Jest ona położona na Podkarpaciu, w południowym rejonie kraju. Co roku produkuje się w nim ponad 15 milionów opon.

Zakład produkcyjny w Dębicy jest największą placówką koncernu Goodyear w Europie oraz trzecią co do wielkości na świecie.

Warto też wspomnieć, że fabryka opon Dębica jest jedynym zakładem amerykańskiego koncernu na terenie Europy, który produkuje opony do pojazdów rolniczych.

Najwyżej oceniane opony Dębica

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.