Opony Nexen

Nexen
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Nexen

Szerokość

Profil

Średnica

Opony Nexen producent

Nexen to jeden z najstarszych producentów opon klasy ekonomicznej, pochodzących z Korei Południowej. Marka została stworzona przez firmę Heung-ah w 1942 roku, działając początkowo pod nazwą Woosung Tire. Początkowe produkty Nexen obejmowały ogumienie dla japońskiej armii.

Przy produkcji opon, Nexen współpracował z wieloma liderami branży oponiarskiej. W 1987 roku producent Nexen podpisał partnerstwo joint venture z renomowanym francuskim koncernem Michelin. W 2008 roku powstała spółka Nexen Tire Europe, gdy producent z Korei Południowej otworzył swoją filię w Niemczech.

Wysoka jakość opon Nexen jest rekomendowana także przez znane marki motoryzacyjne. Opony producenta Nexen, jako jedne z niewielu klasy ekonomicznej, wykorzystywane są jako pierwsze wyposażenie wśród producentów takich jak Volkswagen, Fiat, Hyundai, Skoda czy Seat.

Dodatkowym znakiem jakości opon koreańskiej marki jest fakt, że na ich wybór decydował się również renomowany niemiecki producent aut marki Porsche. To doskonała rekomendacja, świadcząca o tym, że opony Nexen kierowane są nawet do bardzo wymagających kierowców.

Duży sukces w latach 90. na trudnym rynku Stanów Zjednoczonych oraz obecność na europejskim rynku od ponad dekady sprawia, że opony Nexen stają się coraz bardziej popularne i zyskują pozytywne opinie kierowców z całego świata.

Dziś, opony producenta Nexen przebiły się do grona najpopularniejszych produktów w branży. Kilkadziesiąt lat dynamicznego rozwoju i sukcesów spowodowało, że opony Nexen zyskały opinię jednego z liderów rynku w Azji.

Współcześnie Nexen jest dużym graczem wśród marek na rynku oponiarskim. Producent zatrudnia ponad 2000 pracowników, a opony koreańskiego producenta są z powodzeniem sprzedawane w ponad 120 krajach na całym świecie.

Opony Nexen gdzie są produkowane?

Opony Nexen produkowane są głównie w Chinach. Marka posiada zaawansowane zakłady produkcyjne zlokalizowane w Yangsan, Qingdao i Changnyeong.

Warto wspomnieć, że fabryka ogumienia w Yangsan pełni także rolę centrum badawczo-rozwojowego. Właśnie tam, w oparciu o zaawansowane i przyjazne środowisku narzędzia, firma Nexen skupia się na produkcji najnowocześniejszych opon samochodowych.

Marka Nexen produkuje opony również w Europie. W 2019 został otwarty zakład w Žatecu mieszczącym się w Czechach. Zaawansowana placówka jest dla marki Nexen dodatkową bazą, zajmującą się produkcją opon na rynek europejski.

Doskonałe zarządzanie, innowacyjne metody i wysokiej jakości opony sprawiły, że firma Nexen niejednokrotnie stawiana była za wzór dobrze prowadzonego, przyjaznego środowisku biznesu.

Tanie opony Nexen

Opony marki Nexen Tire należą do klasy ekonomicznej. Charakteryzuje je niska cena, pozostająca w dobrym stosunku do konkurencyjnej jakości.

Atrakcyjna cena, jaką oferują tanie opony Nexen sprawiła, że wielu kierowców z całego świata zdecydowało się na zakup ogumienia koreańskiego producenta.

W ofercie Nexen znajdują się tanie opony na każdy sezon, które dzięki wysokiej jakości sprawdzają się w każdych warunkach.

Opony Nexen czy warto?

Modele opon produkcji Nexen są wciąż doceniane przez branżowych ekspertów. Już w 2015 roku renomowany magazyn Auto Bild odnotował, że opony Nexen osiągają wyniki parametrów porównywalne ze liderami rynku ogumienia.

Opony firmy są wciąż testowane pod względem najważniejszych osiągów. Testy wykazują, że produkty, jakie produkuje południowokoreańska firma cechuje stosunkowo krótka droga hamowania, stabilność prowadzenia na mokrej i suchej nawierzchni oraz konkurencyjna przyczepność.

Warto wspomnieć, że firma Nexen produkuje opony zimowe, letnie i całoroczne na najbardziej popularne auta i pojazdy. Dedykowane modele opon Nexen można dopasować do samochodów osobowych średniej i wyższej klasy, SUV-ów, aut z napędem na cztery koła, a nawet do lekkich pojazdów dostawczych.

Mimo niskiej ceny, dobre wyniki na każdej nawierzchni oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że opony producenta z Korei sprawdzą się nawet w samochodach o większych osiągach.

Markę Nexen cechuje innowacyjność, która w produkcji opon pozwoliła niejednokrotnie wyprzedzić konkurencję. Wśród innowacji Nexen znajduje się opona wykonana z nanocząstek gumy oraz opatentowana przez firmę technologia nanokompozytowej gumy krzemianowej, która znacząco poprawiła przyczepność.

Nazwa Nexen pochodzi od połączenia słów "następny" oraz "wiek". Ma to związek z filozofią koreańskiej marki, która stawia sobie za zadanie produkować opony wyprzedzające swoje czasy oraz kreować trendy na rynku oponiarskim.

Wielu kierowców wybiera dziś opony Nexen do swojego samochodu ze względu na konkurencyjne osiągi, komfort jazdy oraz niską cenę.

To z pewnością warta uwagi propozycja dla kierowców oczekujących dobrej jakości ogumienia w niewysokiej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów Nexen w 24opony!

Najwyżej oceniane opony Nexen

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.