Nexen Roadian HTX RH5

Nexen
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nexen Roadian HTX RH5

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Nexen Roadian HTX RH5 to całoroczna opona do samochodów terenowych i crossoverów. Opona pokazuje swoje liczne zalety na drogach asfaltowych tak jak powinna to robić każda nowoczesna opona High Terrain. Niemniej jednak, dzięki wielu cechom konstrukcyjnym oferuje ona świetne osiągi również poza utwardzonymi drogami.

Możliwość używania tej opony w zimie jest w dużej mierze zasługą licznych zygzakowatych lameli wyciętych w każdym bloku bieżnika. Pełnią one jednocześnie kilka funkcji. Są to przede wszystkim wzdłużne właściwości trakcyjne i przyczepność na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, które powstają dzięki poprzecznemu układowi lameli.

Bloki bieżnika osuszają również powierzchnię styku opony z podłożem, kierując wodę do pobliskich rowków odprowadzających, przez które jest ona odprowadzana na zewnątrz bieżnika. Ta cecha znacznie zwiększa odporność na aquaplaning.

Oprócz dużych rozmiarów powierzchnie barkowe charakteryzują się otwartą konstrukcją z wieloma indywidualnymi elementami. Zastosowane tu bloki zwiększają stabilność podczas manewrowania i pokonywania zakrętów, a tworzone przez nie poprzeczne krawędzie maksymalizują osiągi podczas przyspieszania i hamowania.

Pewne zachowanie na drogach gruntowych jest możliwe nie tylko dzięki dość otwartej rzeźbie bieżnika opony, ale także dzięki specjalnym rowkom 3D. Są one rozmieszczone w jego centralnej części. Ich głównym zadaniem funkcjonalnym jest usuwanie drobnych cząstek ziemi z bieżnika — są one po prostu wyciskane pod ciężarem samochodu. Takie rozwiązanie zapewnia zwiększoną trwałość opony Nexen Roadian HTX RH5 na glebach piaszczystych i ziemistych.

Dostępne rozmiary opon Nexen Roadian HTX RH5

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.