Opony Pirelli - tanie opony letnie i zimowe - 24opony.pl

Pirelli

Opony Pirelli

Dlaczego warto kupić opony Pirelli? 

O niezawodności opon Pirelli świadczy choćby uczestnictwo włoskiego producenta w wyścigach bolidów F1. Co więcej, z usług producenta Pirelli korzystają wielkie marki takie jak Ferrari i Aston Martin. 

Śmiało można rzec, że opony Pirelli dzięki jakości należą do grupy opon, która jest wybierana niezwykle często. Producent pochodzący z Mediolanu słynie ze stosowania niezwykle innowacyjnych technologii, które wpływają na komfortowe podróżowania, a co najważniejsze, na bezpieczeństwo w każdych warunkach. 

Włoskie opony charakteryzują się najwyższymi właściwościami jezdnymi zarówno w warunkach miejskich, jak i na dłuższych trasach. Opony Pirelli cieszą się ogromnym zaufaniem wśród kierowców, a włoski producent jest polecany na całym świecie. 

Koncern pochodzący z Mediolanu prowadzi sprzedaż opon w 160 krajach na całym świecie, co pozwala kierowcom cieszyć się bezpieczną podróżą, bez względu na warunki pogodowe na drodze. 

Opony Pirelli są produkowane we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rumunii, Rosji, Indonezji, Turcji, Argentynie, Meksyku, USA oraz Chinach.

Kiedy powstała marka opon Pirelli? 

Historia mediolańskiego producenta opon rozpoczęła się w 1872 roku. Założycielem marki był Giovanni Battista Pirelli. Włoski koncern międzynarodową sławę zyskał w 1907 roku, kiedy to samochód, w którym zastosowano opony Pirelli wygrał prestiżowy wyścig Pekin – Paryż. 

To właśnie inżynierowie Pirelli stworzyli oponę niskoprofilową, którą możemy uświadczyć na co dzień w samochodach o sportowym charakterze. Początkowo dedykowana była dla pojazdów rajdowych, lecz później zagościła wśród kierowców samochodów osobowych. Kamieniem milowym dla producenta opon Pirelli było wynalezienie opon radialnych, gdzie wynalezienie datuje się na lata 40. 

Jakie są opony Pirelli?

Katalog opon jest podzielony na kategorie w oparciu o specyficzne cechy ogumienia Pirelli. Opony letnie Pirelli zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną niezawodność w wysokich temperaturach, dzięki niższemu oporowi toczenia, doskonałej przyczepności na drodze i krótszej drodze hamowania.

Opony zimowe Pirelli gwarantują lepszą przyczepność i trakcję, zmniejszając ryzyko aquaplaningu nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych i niskich temperaturach. Opony całoroczne Pirelli łączą w sobie niektóre cechy pozostałych opon w unikalne rozwiązania, które są praktyczne i funkcjonalne oraz mogą być używane przez cały rok.

Katalog opon Pirelli obejmuje pięć rodzin: P ZERO , Cinturato, Scorpion , Sottozero , Ice Zero i Carrier.

  • Opony Pirelli P ZERO – oferuje najwyższe osiągi podczas jazdy sportowej, zapewniając doskonałe hamowanie i przyczepność nawet przy dużych prędkościach.
  • Opony Pirelli Cinturato – stworzona z myślą o kierowcach dbających o środowisko, opony Pirelli Cinturato zmniejszają emisję CO2 pojazdu, ponieważ wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały i ma niższe opory toczenia.
  • Opony Pirelli Scorpion – zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu osiągów i bezpieczeństwa w SUV-ach i crossoverach.
  • Opony Pirelli Sottozero – jest przeznaczona specjalnie do jazdy zimą.
  • Opony Pirelli Ice – obejmuje produkty, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ekstremalnie niskich temperaturach. Wreszcie katalog opon obejmuje również opony Pirelli Carrier, rozwiązania ad-hoc dla samochodów dostawczych.

Opony Pirelli i Formuła 1

W sezonie 2020 włoski producent zaprezentował swoją nową gamę opon przygotowanych dla prestiżowych wyścigów F1. Świadczy to o niezawodności marki i technologiach, które pozwalają na maksymalizację osiągów. 

Stworzono specjalny system numeracji, który ma na celu pełne przygotowanie kierowców do wyścigów w każdych warunkach. Seria została ponumerowana od C1 do C5, gdzie C1 będzie najtwardszy, a C5 najdelikatniejszy.

Opony przygotowane dla Formuły 1 zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć odporność na przegrzanie i zapewnić większą spójność w czasie jazdy. Oferta obejmuje również zmieniony wybór opon mokrych i pośrednich.

Wyszukaj opony
Pirelli

Szerokość

Profil

Średnica

Najpopularniejsze opony Pirelli

Pozostałe opony Pirelli

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia