Pirelli Carrier

Pirelli
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Pirelli Carrier

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Pirelli Carrier to opona letnia, która przeznaczona została samochodom dostawczym i ich kierowcom, ceniącym sobie bezpieczeństwo i wytrzymałość ogumienia w każdych warunkach. Jest to model zaliczający się do segmentu premium, co oznacza, że do jego produkcji użyto materiałów najwyższej jakości, implementując jednocześnie najnowsze technologie. Można go znaleźć w wielu rozmiarach w granicy od 16 do 17 cali średnicy felgi.

Marka Pirelli doskonale wie, jak ważny jest dobrze dostosowany do przeznaczenia bieżnik. Z tej właśnie racji postanowili w modelu Carrier postawić na rzeźbę asymetryczną, która pozwala na dobre osiągi zarówno na suchych, jak i mokrych drogach. Dzieje się tak, gdyż cała konstrukcja podzielona jest na dwie części – zewnętrzną i wewnętrzną.

Pierwsza z nich to głównie strefa barkowa, która  odpowiada za utrzymanie stabilności na zakrętach i suchych drogach. Część wewnętrzna składa się z sieci lameli, rowków i kanalików, których zadaniem jest odprowadzenie wody tak, aby nie spowodowała ona zmniejszenia styczności opon z nawierzchnią. Skuteczniej zapobiega to wpadnięciu w poślizg, który mógłby być niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W modelu Pirelli Carrier zastosowano specjalistyczną mieszankę gumową, która została specjalnie wzmocniona, aby poradziła sobie z dużym obciążeniem związanym z samochodami dostawczymi. Pozwala ona na zachowanie dobrej elastyczności nawet w trudnych warunkach, co łączy się z wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Jednocześnie włoska firma postarała się o zoptymalizowanie nacisków działających na oponę, co wpłynęło na obniżenie oporów toczenia. Wpływa to bezpośrednio na redukcję ilości spalanego paliwa, co na pewno ucieszy niejednego kierowcą pojazdów towarowych, które przemierzają bardzo długie trasy.

Testy opony letniej Pirelli Carrier

  • Test ADAC opon letnich w rozmiarze 215/65 R16 – opona Pirelli Carrier otrzymała notę zadowalającą (2019 r.);

  • Test ÖAMTC opon letnich w rozmiarze 215/65 R16 – opona Pirelli Carrier otrzymała notę polecającą (2019 r.);

  • Test TCS opon letnich w rozmiarze 215/65 R16 – opon Pirelli Carrier otrzymała notę polecającą (2019 r.).

Dostępne rozmiary opon Pirelli Carrier

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.