Opony Nokian

Nokian
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Nokian

Szerokość

Profil

Średnica

Opony Nokian historia

Początki marki Nokian sięgają końcówki XIX wieku. Znana dzisiaj firma Nokian Tyres plc lub też Nokian Renkaat Oyj powstała w 1898 roku w mieście Nokia, mieszczącym się w Finlandii. Początkowo firma skupiała się na produkcji opon rowerowych, obuwia oraz materiałów przemysłowych z gumy. 

W roku 1932 w Fabryce Nokian wyprodukowano pierwsze opony samochodowe. Już dwa lata później, marka Nokian Tyres wypuściła na rynek pierwszy model opony zimowej w historii – opony Nokian Kelirengas. Była to pierwsza z wielu oponiarskich innowacji fińskiego producenta.

Po drugiej Wojnie Światowej, firma Nokian Tyres rozpoczęła dystrybucję opon do samochodów osobowych w krajach zachodnich i odniosła duży sukces. Aktualnie fińska marka jest częścią japońskiego koncernu opon premium Bridgestone, który to posiada w niej największe udziały.

Dzięki nieustannemu dopracowywaniu swoich opon i testowaniu ich w trudnych warunkach, Nokian słynie dziś jako producent opon doskonale radzących sobie w trudnych warunkach. Opony Nokian dzięki swojej jakości uzyskały i do dziś utrzymują status opon klasy premium.

Nokian opony gdzie są produkowane?

Producent opon Nokian aktualnie posiada trzy główne fabryki opon zlokalizowane na całym świecie. Najstarsza linia produkcyjna znajduje się w Finlandii, w mieście Nokia.

Kolejne fabryki ogumienia mieszczą się w Rosji (Wsiewołożsk obok Sankt Petersburga) i najmłodsza, otwarta w 2019 na terenie Stanów Zjednoczonych (Dayton w stanie Tennessee).

Ekologiczne rozwiązania opon Nokian

Firma Nokian Tyres szczyci się innowacjami w zakresie ekologii. W produkcji opon Nokian wdraża się nowe rozwiązania, by ogumienie mogło być przyjazne środowisku naturalnemu. 

Opony z linii produkcyjnych Nokian Tyres produkowane są tak, by ograniczać spalanie. Dzięki temu, kupując opony firmy Nokian ogranicza się emisję gazów cieplarnianych, które są szkodliwe do atmosfery. Warto też wspomnieć, że ograniczenie spalania powoduje też zmniejszone wydatki na paliwo!

Opony Nokian są więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla kierowców chcących zadbać o ekologię, ale też ograniczyć wydatki na paliwo. Dbanie o dobro planety i oszczędność mogą iść w parze!

Nokian opony dlaczego warto kupić?

Opony marki Nokian Tyres zyskały światową sławę, jako ogumienie odporne na ekstremalnie niskie temperatury. Producent od początku tworzył każdą oponę do eksploatacji podczas trudnych i mroźnych zim panujących w Finlandii. Opony Nokian podlegają sprawdzeniu w trudnych warunkach, na torze testowym mieszczącym się powyżej koła podbiegunowego.

Nokian Tyres jest największym producentem opon na terenie Skandynawii, którego ogumienie jest dziś dystrybuowane i docenione na całym świecie.

Nokian produkuje opony klasy premium co oznacza, że są tworzone przy użyciu najbardziej zaawansowanych mieszanek gumowych i najnowszych technologii. Takie opony dedykowane są nawet najbardziej wymagającym kierowcom, którzy oczekują najwyższej jakości od swojego ogumienia.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.