Nokian SeasonProof SUV

Nokian
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nokian SeasonProof SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Nokian SeasonProof SUV to ogumienie całoroczne przeznaczone do użytkowania w pojazdach SUV oraz z napędem na cztery koła. Jest to produkt klasy premium, który generuje bardzo dobre osiągi w zróżnicowanych warunkach pogodowych oraz drogowych zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Dzięki temu produktowi użytkownik może się cieszyć bezpieczną i komfortową jazdą przez cały rok bez potrzeby pamiętania o sezonowej wymianie.

Inżynierowie i projektanci marki wykorzystali w tej oponie kierunkowy bieżnik, który został dopasowany do potrzeb samochodów typu SUV. Dzięki niemu opona charakteryzuje się optymalną stabilnością, przyczepnością i precyzyjnym sterowaniem w każdych warunkach pogodowych i drogowych przez cały rok.

Dodatkowo w modelu tym wykorzystano specjalne lamele całoroczne, które poprawiają kontrolę nad pojazdem i skracają drogę hamowania na suchej, mokrej oraz oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni, zarówno na prostej drodze, jak i na zakrętach.

Nie bez znaczenia są również szerokie rowki i kanały odprowadzające wodę i błoto pośniegowe. Spełniają one swoje zadania w sposób szybki i efektywny.

Dlatego właśnie opony te bardzo skutecznie minimalizują ryzyko wystąpienia groźnego zjawiska aquaplaningu czy też poślizgu na śniegu. Między blokami opony umieszczono również specjalne wypustki, czyli tak zwane "pazury śnieżne". Są one odpowiedzialne za poprawienie trakcji na śniegu.

Mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji modelu Nokian SeasonProof SUV zużywa się bardzo wolno i oferuje optymalne parametry w szerokiej rozpiętości temperatur. Opona jest więc odpowiednio sztywna latem oraz zachowuje elastyczność na właściwym poziomie w sezonie zimowym.

Ściany boczne tej opony wzmocniono włóknami aramidowymi. Dzięki temu udało się zwiększyć odporność opony na uszkodzenia związane z dużymi obciążeniami czy też z wjechaniem w dziurę albo na krawężnik.

Niski hałas generowany w czasie jazdy to bardzo istotny atut wpływający korzystnie na komfort jazdy. Bardzo istotne są też niskie opory toczenia zapewniające niski poziom zużycia paliwa oraz emisji spalin do atmosfery.

Dostępne rozmiary opon Nokian SeasonProof SUV

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.