Opony Continental - tanie opony letnie i zimowe - 24opony.pl

Continental

Opony Continental

Dlaczego warto kupić opony Continental?

Osiągi niemieckiej firmy deklarują zarówno kierowcy, jak i specjaliści na całym świecie. A ta kwestia jest dla nas najistotniejsza. Ogumienie Continental zapewni Ci doskonałe osiągi i właściwy komfort jazdy. Konstruktorzy dbają o to, abyś w każdej chwili czuł się bezpiecznie, niezależnie od panującej pogody i nawierzchni drogi.

Jeśli cenisz sobie świetne właściwości jezdne, poczucie bezpieczeństwa i chcesz poczuć pełne osiągi opon najwyższej klasy, ogumienie Continental będzie świetnym rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Opony Continental w testach

Gwarancją jakości są wszelkie testy opon Continental, takie jak: ADAC, Auto Bild czy ACE/GTÜ, gdzie niemiecka marka zajmuje wysokie miejsca. Producent Continental dostarczy swoje produkty do oryginalnych wyposażeń dla takich marek samochodowych jak: Porsche, Ford, BMW, Daimler AG czy General Motors.

Jest to świetne świadectwo niezaprzeczalnej wydajności ogumienia. Dzięki oponom Continental poczujesz się bezpiecznie niezależnie od rodzaju nawierzchni i panującej pogody w czasie jazdy.

W sezonowych testach przeprowadzanych przez organizacje motoryzacyjne oraz prestiżowe czasopisma, opony Continental nieustannie zdobywają wysokie pozycje. Szczególnie dobrze sprawdzają się w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni oraz ekologicznego spalania.

Dzięki temu możesz poczuć się pewnie prowadząc w każdej sytuacji, a jazda będzie bardziej ekonomiczna. Ogólne wyróżnienia Continental?

  • Głosowanie przeprowadzone przez portal „Wybór kierowców”, marka nr 1 – najlepsza marka opon samochodowych.
  • Tytuł Superbrands 2019 dla marki Continental – w edycji brało udział 2000 marek, które zostały ocenione przez ponad 10 000 konsumentów.

Opony Continental – gwarancja na 7 lat!

Niemiecki koncern od 1 stycznia 2020 roku wprowadził aż 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony Continental od aut dostawczy i osobowych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji, który wynosi dziesięć lat od daty produkcji w postaci numeru DOT.

Opony Continental objęte nowymi warunkami gwarancji to:

  • opony osobowe i dostawcze marki Continental,
  • opony zakupione na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
  • opony zakupione od dnia 01.01.2020,
  • opony, które są potwierdzone dowodem zakupu,
  • opony nie starsze niż 10 lat licząc od daty produkcji (sprawdź numer DOT).

Historia marki Continental

Działalność Continental sięga już 1871 roku, kiedy to stworzono firmę w Hanowerze. W polityce firmy niezwykle istotna jest otwartość na wszelkie innowacje, dlatego myśl każdego pracownika jest niezwykle istotna i cenna.

Kamieniem milowym dla firmy była idea tworzenia opon pneumatycznych dla rowerów. Tym samym, Continental stał się pierwszą niemiecką firmą, która wzięła się za wsparcie przemysłu rowerowego w postaci ogumienia.

W 1875 roku na produktach Continental po raz pierwszy pojawia się wizerunek nieokiełznanego konia – pomysł wywodzi się z herbu Hanoweru –  i zostaje oficjalnie w roku 1882 przyjęty jako znak rozpoznawczy koncernu.

Przełomowy wzór bieżnika Continental

W 1904 roku, niemiecki koncern zaprezentował pierwszą oponę na świecie, która posiadała wzór bieżnika, który dzisiaj odgrywa niezwykle istotną rolę w oponiarskim świecie.

Z kolei 1901 roku pojazd Karla Benza noszący nazwę Mercedes został wzbogacony w ogumienie pneumatyczne Continental. Samochód ten odniósł sensacyjne zwycięstwo w wyścigu Nicea-Salon-Nicea, pokonując odległość 414 kilometrów w 6 godzin, 45 minut i 48 sekund. 

To wydarzenie świetny był świetnym wstępem dla opracowywania coraz to nowszych konstrukcji opon, ale również była to niesamowita reklama marki.

Opony Continental M+S

W 1952 roku Continental jako pierwszy producent w Europie zaproponował opony specjalnie zaprojektowane pod kątem użytkowania zimą i w ujemnych temperaturach – М+S, czyli (Mud and Snow).

Obecnie gama produktów niemieckiego koncernu jest znacznie poszerzona, wykorzystująca interesujące rozwiązania. Na przykład opona zimowa Continental WinterContact TS 860 S, która charakteryzuje się świetną przyczepnością na śniegu.

Ekologiczne opony Continental

Rok 1991 to czas, w którym koncern opon Continental postawił na ekologiczne rozwiązania. Wprowadzono model ContiEcoContact, który de facto okazał się pierwszą ekologiczną oponą na świecie!

Niemieccy inżynierowie przywiązali wielką wagę do obniżenia oporów toczenia, które zminimalizowały zużycie opony, dzięki czemu opona Continental ContiEcoContact 5 wystarczy na dłużej i pozostawi znaczniej mniej gumy na asfalcie.

Co więcej, model ContiEcoContact zdobywa czołowe lokaty w niezależnych testach, jeśli chodzi o aspekt zużycia paliwa. Jest to kolejna zaleta tego ogumienia, która wpływa na poprawę środowiska.

Opony Continental opinie

Zastanawiasz nad modelem opon Continental? Specjalnie u nas znajdziesz szeroką gamę produktów niemieckiego koncernu. Sprawdź co na ich temat myślą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich właściwości jezdne – komfort jazdy, ekonomię czy głośność opon.

Co warte uwagi, bardzo dobre wyniki uzyskują opony sezonowe, czyli opony letnie, zimowe oraz opony całoroczne.

Wyszukaj opony
Continental

Szerokość

Profil

Średnica

Pozostałe opony Continental

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia