WinterContact TS870 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental WinterContact TS870

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental WinterContact TS870

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Continental WinterContact TS870 to nowy model opon zimowych marki Continental, który pod względem wprowadzonych zmian i ulepszeń stanowi bardziej ewolucję, aniżeli rewolucję, w porównaniu z oponami z poprzednich dwóch generacji (TS850 i TS860).

Opona została zaprojektowana w taki sposób, aby przypaść do gustu normalnym użytkownikom, poruszających się w zwykłych samochodach. Cechuje ją wszechstronność, która sprawia, że świetnie się sprawdza w każdych zimowych warunkach.

W porównaniu z poprzednimi generacjami zwiększona została trwałość opony oraz obniżone zostały opory toczenia. Dodatkowo stworzono ją tak, aby była ona bezpieczniejsza i bardziej przewidywalna w zróżnicowanych warunkach, co jest odpowiedzią marki na fakt, że coraz więcej osób wybiera opony wielosezonowe.

Osiągnięcie takiego efektu jest możliwe, dzięki połączeniu trzech rodzajów lamelek, nowej mieszanki gumowej, a także wyposażeniu opony w centralny rowek bieżnika. Zagrożenie w czasie jazdy stanowi bowiem odprowadzanie wody, a ów centralny rowek bieżnika znacząco to poprawia.

Mieszanka Cool Chili Compound jest w stanie zapewnić krótszą drogę hamowania, a także lepszą przyczepność do mokrej nawierzchni.

Opona Continental WinterContact TS870 została wyposażona we wspomniane wcześniej trzy rodzaje lamelek. Jeden rodzaj nacięć w klockach bieżnika został umieszczony w centralnym żebrze opony. Jego zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu zjawiska aquaplaningu.

Drugi rodzaj ma na celu poprawić hamowanie na lodzie, a także ulepszyć przyczepność i zachowanie pojazdu w trakcie zmian kierunku, podczas jazdy na śniegu. Stosunkowo nowy w oponach Continental jest trzeci rodzaj lamelek, którym są zlokalizowane wewnątrz klocków bieżnika, zazębiające się lamelki. Ich zadaniem jest z kolei mocniejsze „wpijanie się” w śnieg i poprawianie wrażeń w trakcie jazdy.

Testy opony Continental WinterContact TS870

  • Test Autoexpress w rozmiarze 205/55 R16, opona zimowa Continental WinterContact TS870 osiągnęła najlepsze wyniki w teście, (1. miejsce, 2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Continental WinterContact TS870

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2021 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia