Continental WinterContact TS870

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental WinterContact TS870

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Continental WinterContact TS870 to nowy model opon zimowych marki Continental, który pod względem wprowadzonych zmian i ulepszeń stanowi bardziej ewolucję, aniżeli rewolucję, w porównaniu z oponami z poprzednich dwóch generacji (TS850 i TS860).

Opona została zaprojektowana w taki sposób, aby przypaść do gustu normalnym użytkownikom, poruszających się w zwykłych samochodach. Cechuje ją wszechstronność, która sprawia, że świetnie się sprawdza w każdych zimowych warunkach.

W porównaniu z poprzednimi generacjami zwiększona została trwałość opony oraz obniżone zostały opory toczenia. Dodatkowo stworzono ją tak, aby była ona bezpieczniejsza i bardziej przewidywalna w zróżnicowanych warunkach, co jest odpowiedzią marki na fakt, że coraz więcej osób wybiera opony wielosezonowe.

Osiągnięcie takiego efektu jest możliwe, dzięki połączeniu trzech rodzajów lamelek, nowej mieszanki gumowej, a także wyposażeniu opony w centralny rowek bieżnika. Zagrożenie w czasie jazdy stanowi bowiem odprowadzanie wody, a ów centralny rowek bieżnika znacząco to poprawia.

Mieszanka Cool Chili Compound jest w stanie zapewnić krótszą drogę hamowania, a także lepszą przyczepność do mokrej nawierzchni.

Opona Continental WinterContact TS870 została wyposażona we wspomniane wcześniej trzy rodzaje lamelek. Jeden rodzaj nacięć w klockach bieżnika został umieszczony w centralnym żebrze opony. Jego zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu zjawiska aquaplaningu.

Drugi rodzaj ma na celu poprawić hamowanie na lodzie, a także ulepszyć przyczepność i zachowanie pojazdu w trakcie zmian kierunku, podczas jazdy na śniegu. Stosunkowo nowy w oponach Continental jest trzeci rodzaj lamelek, którym są zlokalizowane wewnątrz klocków bieżnika, zazębiające się lamelki. Ich zadaniem jest z kolei mocniejsze „wpijanie się” w śnieg i poprawianie wrażeń w trakcie jazdy.

Testy opony Continental WinterContact TS870

  • Test Autoexpress w rozmiarze 205/55 R16, opona zimowa Continental WinterContact TS870 osiągnęła najlepsze wyniki w teście, (1. miejsce, 2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Continental WinterContact TS870

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.