Szukaj opon całorocznych wg rozmiaru

Szukaj opon całorocznych
wg rozmiaru

Szukaj opon całorocznych wg auta

Szukaj opon całorocznych
wg auta

Znajdź najlepsze
opony całoroczne według rozmiaru

Rodzaj pojazdu

Szerokość

Profil

Średnica

Marka

Opony całoroczne i wielosezonowe

Poszukujesz opon całorocznych? Przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne informacje, które pozwolą Tobie dokonać właściwego wyboru. Poniżej znajdziesz odpowiedzi naszych ekspertów na Wasze pytania, najpopularniejsze opony całoroczne oraz niezależne testy opon wielosezonowych. W razie wątpliwości – skontaktuj się z nami. Znajdziemy najlepsze opony całoroczne do Twojego samochodu.

Tanie opony całoroczne

Na naszych klientów czeka specjalna oferta – tanie opony całoroczne w 24opony.pl. To tutaj znajdziesz starannie wybrane, ekonomiczne modele, które łączą dwie wspólne cechy: jakościowe wykonanie oraz niższy przedział cenowy. Poszukujesz dobrych opon całorocznych w atrakcyjnej cenie? Nie czekaj i sprawdź naszą ofertę!

Opony całoroczne – jakie polecamy?

Chcesz kupić opony całoroczne i szukasz odpowiedniego modelu? 24opony.pl ma odpowiedź w sam raz dla Ciebie. Przygotowaliśmy kilka modeli, które wyróżniają się dobrą jakością i optymalną ceną. Oto kilka propozycji opon całorocznych, docenionych przez naszych ekspertów!

Opony całoroczne o dobrym stosunku ceny do jakości

Dla kierowców preferujących solidną jakość za rozsądne pieniądze, najlepszym wyborem będą opony całoroczne klasy średniej. Korzystne ceny, nowoczesne technologie i dobre parametry to cechy które mogą iść ze sobą w parze!

Poniżej znajdziesz doceniane przez naszych klientów propozycje, które łączy jedna wspólna cecha – znakomity stosunek cena = jakość!

Najlepsze opony całoroczne według testu Tyre Reviews

Eksperci z Tyre Reviews jak co roku sprawdzili i wyłonili zestawienie najlepszych opon całorocznych! Czym jest Tyre Reviews? To niezależny portal z recenzjami opon, który w opinii wielu jest numerem jeden na świecie.

Niezależne testy opon całorocznych pokazują możliwie najbardziej obiektywnie, jakie osiągi prezentuje opona w zróżnicowanych warunkach. W tej edycji testów, brytyjczycy wzięli pod uwagę popularne opony w rozmiarze 225/45 R17.

Sprawdźmy zatem, które opony całoroczne są najlepsze zdaniem ekspertów Tyre Reviews!

Jaki wybrać rozmiar opon całorocznych?

Najpierw zapoznaj się z instrukcją obsługi Twojego pojazdu lub tabliczką na ościeżnicy drzwi po stronie kierowcy. Znajdziesz tam zalecane wymiary opon wielosezonowych. Etykieta będzie wyglądać mniej więcej tak: 205/55 R16 94V.

Rozmiar opon całorocznych został zapisany w postaci ciągu cyfr i liter, które znajdują się na ścianie bocznej ogumienia. Jeśli chodzi o rozmiar 205/55 R16, pierwsza liczba określa szerokość podawaną w milimetrach, druga to wartość procentowa tej szerokości (np. 55% z 205 mm), a trzeci wymiar to średnica felgi, która podawana jest w calach.

94 – wskazuje indeks nośności, czyli ciężar, jaki może wytrzymać każda opona.

V – to indeks prędkości, czyli maksymalna prędkość opony w stosunku do indeksu nośności. Warto wiedzieć, że wymiary opony powinny być dokładnie dopasowane do Twojego pojazdu. Często kierowcy decydują się na opony całoroczne, które zapewniają im większe możliwości, np. wyższy indeks prędkości i nośności, a także  tak zwane opony  wielosezonowe XL (wzmacniane), które są zalecane do pojazdów typu VAN, kombi, dużych i jeśli posiadasz szybkie auto klasy wyższej.

Dlaczego warto kupić opony całoroczne?

Opony całoroczne to ogumienie skierowane dla kierowców, którzy pragną wszechstronnych osiągów przez cały rok. Opony uniwersalne to zasadniczo ogumienie, które znajduje równowagę w kwestii osiągów w różnych warunkach pogodowych, co czyni je uniwersalnym wyborem, na którym kierowcy mogą polegać przez cały rok. Sposób osiągania tej równowagi może się znacznie różnić w zależności od konkretnych modeli opon, ale generalnie opony całoroczne mają zwykle kilka cech wspólnych.

Ogólnie rzecz biorąc, opony wielosezonowe są wykonane z kompozytów kauczukowych, których formuła zapewnia dobre działanie w szerokim zakresie warunków pogodowych i temperaturowych. Więc opony całoroczne, czy warto? Okres zimowy w Polsce ostatnio bywa dość łagodny.

W niektórych regionach Polski zima w warunkach pogodowych po prostu przypomina jesień. W związku tym w waszej głowie rodzi się chęć oszczędzenia i pozyskania ogumienia, które będzie przygotowane na każde warunki. Jeśli stawiasz na oszczędność i mobilność, opony całoroczne będą dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Na pewno warto wziąć pod uwagę istotny czynnik, którym jest temperatura. Przypominamy, że przypadku temperatury poniżej 7 stopni Celsjusza, wymiana opon letnich jest konieczna.

Jaki jest koszt opon wielosezonowych?

Cena opon całorocznych może być zróżnicowana. W 24opony.pl znajdziesz opony wielosezonowe z każdej półki cenowej. Zaczynając od modeli opon klasy ekonomicznej, które charakteryzują się optymalnymi osiągami i niską ceną, przez opony klasy średniej – dobry stosunek ceny do jakości, kończąc na modelach premium, czyli jak sama nazwa mówi – wyższa cena i świetne osiągi.

Co więcej, na cenę opon całorocznych wpływa rozmiar ogumienia oraz technologie danego producenta. Uśrednione ceny opon całorocznych to już od 149 zł za opony klasy ekonomicznej, od 199 zł za opony klasy średniej oraz od 249 za opony klas premium! Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się więcej cen konkretnych modeli opon.

Zalety i wady opon całorocznych

Statystyki mówią, że 92% polskich kierowców korzysta z opona letnich latem, zimowych zimą, a 6% decyduje się na opony wielosezonowe. Warto przeanalizować argumenty za i przeciw zakupowi opon całorocznych.

Mocne strony opon całorocznych

 • uniwersalne przygotowanie samochodu na zimowe i letnie warunki pogodowe;
 • oszczędność budżetu i czasu związanych z wymianą opon oraz kolejkami do warsztatów;
 • brak kosztów przechowywania drugiego kompletu opon sezonowych w serwisie.

Słabe strony opon całorocznych

 • może być wymagana częstsza kontrola ciśnienia w oponach;
 • opony wielosezonowe zużywają się nieznacznie szybciej, ze względu na całoroczną eksploatację;
 • opony wielosezonowe są droższe niż opony letnie lub zimowe.

Kiedy kupić opony całoroczne?

Opony całoroczne z pewnością nie należą do rozwiązań idealnych, jednak w wielu sytuacjach są one dobrym wyborem, na przykład, kiedy:

 • przemieszczamy się naszym samochodem głównie po mieście; nie robimy dużych przebiegów;
 • nie preferujemy agresywnego stylu jazdy;
 • w miejscu naszego zamieszkania nie występują ostre zimy;
 • rzadko decydujemy na dłuższe trasy, gdzie mogą spotkać nas trudne warunki atmosferyczne;
 • jazda po błocie czy śniegu jest dla nas rzadkością.

Jak rozpoznać opony wielosezonowe?

Warto wiedzieć, kiedy opony całoroczne będą dla nas właściwym rozwiązaniem, ale zanim przejdziemy do tej kwestii, warto ustalić czym ogumienie wielosezonowe różni się od wersji sezonowych opon. Mianowicie opony całoroczne łączą w swojej konstrukcji rozwiązania stosowane zarówno przy produkcji opon na zimę, jak i tych letnich.

Wiadome, że każdy z producentów posiada własne zastosowania. Niemniej jednak, w dużym stopniu cały szkopuł tkwi w zastosowaniu odpowiedniego wzoru bieżnika oraz właściwej mieszanki w oponie wielosezonowej. Jak dobrze wiemy, opony całoroczne muszą sprawdzać się nie tylko na mokrych i suchych nawierzchniach, ale także przy wysokiej temperaturze latem oraz niskiej zimą.

Zatem jak rozpoznać opony całoroczne? Tego typu opony mogą posiadać oznaczenie All Weather, All Seasons lub 4Seasons, które wskazuje przystosowanie do każdych warunków pogodowych. Jeśli chodzi o strukturę opon całorocznych – posiadają one mieszankę średniej twardości oraz zmniejszoną liczbę lameli, co ma zapewnić przyczepność w czasie zimy oraz w okresie letnim. Jednak niezwykle ważną kwestią jest, że modele sezonowe charakteryzują się maksymalnym przystosowaniem konstrukcji bieżnika do konkretnej pory roku, co zapewnia najwyższe osiągi dla typowych w danym okresie warunków pogodowych.

Jaki jest koszt utrzymania opon wielosezonowych?

Na pewno zastanawiasz się, jaki jest koszt eksploatacji opon całorocznych. Ważnymi czynnikami w tej kwestii jest sposób prowadzenia pojazdu oraz roczny przebieg. Im spokojniejszy sposób jazdy i mniejsze przebiegi roczne, tym racjonalność zakupu opon wielosezonowych rośnie. Jeśli pokonujesz bardzo dużo kilometrów i masz w zwyczaju zachwycać się wysokimi osiągami swojego pojazdu będzie konieczne, aby opony całoroczne wymieniać nieco częściej.

Nieduży przebieg rzędu 10 tys. kilometrów sprawi, że komplet opon całorocznych będziesz musiał wymieniać raz na pięć lat. W związku z tym w Twojej kieszeni pozostanie kilkaset złotych zaoszczędzonych na sezonowych wymianach opon. Mówi się, że opona całoroczna przy przebiegu bliskim 20 tys. km rocznie wystarczy na około 3 lata użytkowania, dlatego koszt zakupu dzielimy na trzy, ponieważ ze względu na specyfikę gumy nie mamy do czynienia ze wszelkimi kosztami eksploatacyjnymi, np. przechowywanie czy wymiana opon.

W efekcie roczny koszt użytkowania ogumienia całorocznego wynosi niecałe 500 zł miesięcznie w ciągu trzech lat. Oczywiście na koszt eksploatacji gumy wpływa koszt kompletu opon wielosezonowych.

Mieszanka opon wielosezonowych

Oczywiście istotną kwestią jest mieszanka opony całorocznej. Opony wielosezonowe są tworzone w taki sposób, aby mieszanki były twardsze niż w modelach zimowych, a miększe niż te letnie. Taki zabieg zapewnia szerokie okno temperaturowe, dzięki czemu sprawdza się w wysokich i niskich temperaturach.

Dlaczego tak jest? Zimą producenci koncernów dużą uwagę przywiązują do miękkości gumy. Za elastyczność opony przy niskich temperaturach odpowiada tu wysoka zawartość krzemionki. W wersji letniej przede wszystkim stawia się na twardość, co jest niezwykle ważne przy wysokich temperaturach.

Opony całoroczne to dobry kompromis, który sprawdzi się w krajach, gdzie nie spotkamy niezwykle upalnych dni lub srogich zim. A z taką pogodą mamy do czynienia już od kilku dobrych lat w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu opony mogą nie dorównać modelom sezonowym do ekstremalnych warunków.

Wzór bieżnika opon całorocznych

Opony całoroczne zazwyczaj posiadają mniej gęstą siatkę lameli i rowków niż ich odpowiednik zimowy, ale na tyle gęstą, aby poradzić sobie w zimowych warunkach, np. śnieg, lód czy błoto pośniegowe.

Tego typu konstrukcja pozwala lepiej radzić sobie na mokrej, suchej oraz ośnieżonej nawierzchni. Dzięki połączeniu lamelek oraz odpowiedniej liczbie rowków, wzór bieżnika opon całorocznych zda egzamin zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Opony całoroczne czy opony zimowe?

Rozwiązanie kwestii opon zimowych lub śniegowych w porównaniu z oponami całorocznymi będzie zależeć od miejsca zamieszkania i warunków, w których jeździsz na co dzień. Jeśli każdego roku widzisz rzadko masz do czynienia z opadami śniegu, a śliskie, oblodzone drogi są raczej rzadkim widokiem, prawdopodobnie najlepszym wyborem będą opony wielosezonowe. Jeśli jesteś świadom, że okres zimowy to dla Ciebie niemałe wyzwanie, a oblodzone drogi to codzienność, założenie opon zimowych nie jest przesadnym środkiem ostrożności, a podstawowym środkiem bezpieczeństwa, który może uratować Ci życie.

Montując opony zimowe na sezon, zawsze zakładaj pełny zestaw. Sama wymiana przednich opon zwiększa prawdopodobieństwo poślizgu tylnego ogumienia. Podobnie samo założenie opon zimowych na tylne koła może spowodować utratę przyczepności przez przednie opony i uniemożliwić kierowanie pojazdem. Pamiętaj, aby ponownie zamontować opony całoroczne, gdy nadejdzie wiosna. Chociaż opony zimowe są niezaprzeczalnie lepsze w ekstremalnych warunkach zimowych, jednak szybciej będą zużywać się na ciepłej, suchej nawierzchni. A w Polsce jest to coraz częstszy widok, bowiem okres zimowy dla kierowców jest coraz łagodniejszy.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.