Opony wielosezonowe 16 cali dla Twojego auta! - 24opony.pl

Jak dobrać odpowiednie opony wielosezonowe 16 cali?

Wyszukaj opony całoroczne 16 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony całoroczne
wg samochodu

Marka

Model

Rok

Najpopularniejsze 16-calowe opony całoroczne

Opony wielosezonowe R16 są obecnie najbardziej popularne na rynku oponiarskim. Modele w tym rozmiarze przeznaczone są do największej liczby samochodów. Cały rok bez problemu możesz jeździć na nowoczesnym modelu Michelin CrossClimate.

 

Opony R16 są montowane fabrycznie w takich autach, jak np. Honda CR-V, Opel Astra, VW Passat i Golf, BMW 3 i 5, Audi A4 i A6, Nissan Qashqai, Mercedes Klasa E, Hyundai Tucson, Ford Mondeo, VW Tiguan, Ford Focus czy Opel Zafira.


W trakcie wybierania nowych opon do Twojego auta postępuj rozważnie. Rozmiar opony wybieraj na podstawie średnicy felgi oraz stylu jazdy. Informacje dotyczące homologowanych rozmiarów do Twojego samochodu znajdziesz w książeczce serwisowej auta. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo podczas podróży. Nieodpowiednio dobrane opony mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze, jak np. zsuniecie opony z felgi w trakcie jazdy. Najlepiej kierować się rekomendacjami producenta samochodu, ale nie jest to konieczne. Opony o homologowanych rozmiarach zastąpić można oponami alternatywnymi. Powinny one jednak spełniać normy odchylenia względem oryginału (od -2% do 1,5%).

 

Nie pamiętasz, jaki rozmiar opon pasuje do Twojego samochodu? Chcesz znaleźć opony zamienne? Sprawdź nasz kalkulator rozmiarów.

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia