Michelin CrossClimate

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin CrossClimate

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Michelin CrossClimate to produkt całoroczny, z którego można korzystać zarówno latem, jak i zimą, bez konieczności martwienia się o sezonową wymianę ogumienia. 

Zarówno w przypadku warunków letnich, jak i zimowych, opona Michelin CrossClimate jest w stanie zapewnić optymalne właściwości jezdne.

Produkt ten uzyskał oznaczenie 3PMSF stanowiące potwierdzenie tego, że spełnia on wymogi unijne dotyczące ogumienia zimowego. Innymi słowy opon Michelin CrossClimate można używać w krajach, w których istnieje obowiązek jazdy na oponach zimowych w określonym czasie i warunkach.

Producenci tej opony zastosowali w niej wiele nowoczesnych technologii i składników, dzięki którym produkt gwarantuje najwyższą możliwą przyczepność na mokrej drodze. Oprócz tego ogumienie świetnie radzi sobie z przyczepnością na śniegu i śliskich trasach zimowych.

Specjalnie przygotowana konstrukcja bazuje na innowacyjnej mieszance gumy, która dostosowuje się do zróżnicowanych warunków pogodowych i temperaturowych. Opona Michelin CrossClimate umożliwia stabilne i bezpieczne prowadzenie pojazdu na suchej nawierzchni oraz na mokrej i zaśnieżonej drodze. Jest to możliwe dzięki układowi rowków i kanalików odpowiedzialnych za skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod powierzchni ogumienia.

Liczne testy przeprowadzone na tych oponach potwierdziły, że gwarantują one krótką drogę hamowania i ochronę przed poślizgiem na ośnieżonej lub mokrej nawierzchni. Warto dodać, że ogumienie jest bardzo trwałe, zużywa się powoli i równomiernie. Oznacza to, że produkty te zachowują swoje optymalne parametry przez cały okres żywotności.

Układ klocków, rowków i lameli pozwala na utrzymanie odpowiedniej trakcji zarówno na prostej drodze, jak i na zakrętach w porze zimowej.

Test opony całorocznej Michelin CrossClimate

  • Test Auto Zeitung w rozmiarze 225/45 R17, opona całoroczna Michelin CrossClimate zajęła 2. miejsce (2018 r.);

  • Test Auto Zeitung w rozmiarze 205/55 R16, opona całoroczna Michelin CrossClimate zajęła 1. miejsce (2017 r.);

  • Test AUTO Straßenverkehr w rozmiarze 215/60 R17, opona całoroczna Michelin CrossClimate otrzymała notę zadowalającą (2. miejsce, 2017 r.).

Dostępne rozmiary opon Michelin CrossClimate

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.