Komplety kół - opony i felgi - 24opony.pl

Komplety kół - opony i felgi w 24opony.pl

Wybierz idealny komplet kół do swojego auta na 24opony.pl!

Które felgi lepiej sprawdzą się zimą a które latem? Stalowe czy aluminiowe? Zimą kierowcy w Polsce najczęściej sięgają po opony zimowe z felgami stalowymi ze względu na oszczędne rozwiązanie. Jednak czy naprawdę jest to najbardziej opłacalne? Szukasz dobrego kompletu kół dla swojego auta, które zapewnią Ci komfortową i bezpieczną jazdę? Skorzystaj z oferty sklepu 24opony.pl

Jakie felgi wybrać? Stalowe czy aluminiowe? Zobacz na 24opony.pl!

To zależy od budżetu. Zimowe opony i felgi stalowe są dobrym połączeniem dla osób, które szukają oszczędności (felgi stalowe są tańsze w zakupie i ewentualnie przy naprawie). Jeśli szukamy felg estetycznych, odpornych na uszkodzenia, lepiej zdecydujmy się na felgi aluminiowe. Istnieją przeciwnicy korzystania z felg aluminiowych zimą, którzy twierdzą, że ich kontakt z solą czy też innymi środkami chemicznymi stosowanymi do odśnieżania dróg spowoduje korozję. Okazuje się jednak, że modele stalowe są tak samo narażone na występowanie rdzy, ponieważ każdorazowe zamontowanie kołpaków powoduje nawet drobne zarysowania, a felga o naruszonej strukturze zewnętrznej jest przez to bardziej narażona na korozję. Felgi aluminiowe również dobrze poradzą sobie w warunkach śnieżnych. Dobierając obręcze ze stopów metali lekkich, zwróćmy uwagę na homologację zimową. Wykończenie, które pozwala na bezpieczną eksploatację w okresie zimowym nie jest obowiązkowe i możemy spotkać się z sytuacją, kiedy zakupiony komplet felg nie będzie go posiadać. W takim przypadku felgi faktycznie nie sprawdzą się na mrozie i mogą ulec szybkiemu zużyciu. Podczas sezonu letniego, który jest o wiele mniej wymagający dla felg, wybór nie jest już wyzwaniem. Warto pamiętać jednak, że alufelgi lepiej radzą sobie z odprowadzaniem ciepłego powietrza. Jeśli preferujemy dynamiczny styl jazdy i spodziewamy się wysokich temperatur, felgi aluminiowe będą lepszym rozwiązaniem.

Komplet opon i felg - inny na lato i zimę już teraz na 24opony.pl!

Wymiana opon na sezony letni i zimowy mają sens szczególnie w naszym klimacie, gdzie pory roku potrafią dać się we znaki kierowcom. Ale to rozwiązanie ma również swoje wady. Każda wizyt w serwisie wiąże się ze stratą czasu oraz dodatkowymi kosztami, które zdecydowanie obciążają nasz budżet. Można jednak ograniczyć nasze wydatki, nie tracąc przy tym parametrów. Komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów – zimowe opony z łatwymi w konserwacji felgami stalowymi i opony letnie z efektownie wyglądającymi felgami aluminiowymi.

Przy dłuższym użytkowaniu posiadanie dwóch niezależnych kompletów felg może okazać się rozwiązaniem nie tylko tańszym, ale również wygodniejszym. W sezonie zimowym, gdy nagłe opady śniegu sprawiają, że w serwisach ustawiają się kolejki oczekujących na wymianę, ciężko umówić się na dogodny termin. Mając dwa komplety felg nie trzeba martwić się o kolejkę w serwisie, ponieważ koła możemy w takim przypadku zmienić sami.

Oszczędność przy posiadaniu dwóch kompletów kół widać w jeszcze jednym kontekście. Częste zdejmowanie opon z felg nie pozostaje bez wpływu na ich stan techniczny. Z czasem może dojść do naruszenia konstrukcji stopki, która w trakcie montażu jest nadwyrężana i wyginana. Z opony szybciej uchodzi wtedy powietrze, a jazda z za niskim ciśnieniem mocno obciąża konstrukcję.

Pamiętajmy o tym, że przechowywane przez całe lato opony i felgi trzeba wyważyć. Samo wyważenie jest jednak tańsze niż przełożenie opon. W naszym sklepie 24opony.pl kupisz już wyważony komplet kół. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jako jedni z nielicznych proponujemy produkt kompletny, wyważony, z wentylami ( wyważanie i wentyle GRATIS!), gotowy do zamontowania.

Dodatkowo możliwe jest zakupienie kompletu opon z zaprogramowanymi już czujnikami ciśnienia TPMS. Czujniki TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) mają za zadanie informować kierowcę o utracie ciśnienia w oponach. Od kilku lat są obowiązkowym wyposażeniem w nowych samochodach.

Jak działają czujniki ciśnienia TPMS w oponach?

TPMS informuje kierowcę o stanie ciśnienia w każdej oponie. System ten umożliwia przesyłanie informacji z wnętrza opony do podzespołu, który odpowiada za gromadzenie danych.

Za pomocą fal radiowych zawory zamontowane w kołach przekazują informację do komputera pokładowego auta. Zamontowany w kole zawór składa się z czujnika ciśnienia, zasilania bateryjnego, temperatury i układu elektronicznego. Czujnik ciśnienia powietrza w oponach zawiera kryształ kwarcu, który zamienia różnicę ciśnień na skoki, a te transmitowane są na częstotliwości 434 MHz do komputera pokładowego. Transmisja w systemach TPMS odbywa się co około 1 minutę. Czujniki ciśnienia w oponach oferują dużą dokładność i precyzję kontroli każdego koła. Są bezpieczne, ekologiczne i ekonomiczne. Chronią przed skutkami niskiego ciśnienia, jak większe spalanie czy szybsze zużycie opony.

Wymiana opon samodzielnie czy w warsztacie?

Wymianę opon z felgami można wykonać samodzielnie, np. w przydomowym garażu lub na parkingu. Jeśli zdecydujemy się jednak skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu, możemy być pewni, że zajmie to mniej czasu niż pełen montaż. Dodatkowo wiązać będzie się także z o wiele niższym kosztem.

Komplet taki jest znacznie łatwiej i bezpieczniej przechowywać w okresie między sezonami. Nasze opony z felgami możemy powiesić na wygodnych hakach lub ułożyć na stosie.

Twoje zamówienie sprawnie dostarczymy do domu lub wybranego serwisu. Skorzystaj z oferty 24opony.pl i dobierz najlepszy komplet kół do Twojego samochodu oraz wygodną formę dostawy!

Czujniki TPMS do każdego auta
Rozmiar opon:
Sezon opon:
Marka opon:
Marka felg:

Nie znaleźliśmy kompletów kół dla pojazdu od 0 do 0.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania lub wybierz inny pojazd.

FELGA
OPONA
NASZA CENA
ZAMAWIAM

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.