Dobierz komplet kół do swojego samochodu

Dobierz komplet kół do swojego samochodu

Wentyle i wyważanie kół GRATIS

 

Wybierz rodzaj felg i sezon
oraz parametry samochodu

Rodzaj felg

Sezon

Marka

Model

Rok produkcji / generacja

Typ nadwozia

Silnik

Komplety kół

Jako jedni z nielicznych proponujemy
produkt kompletny,
wyważony, z wentylami,
gotowy do zamontowania.

Wybierz komplet kół do swojego auta

Które felgi lepiej sprawdzą się zimą a które latem? Stalowe czy aluminiowe? Zimą kierowcy w Polsce najczęściej sięgają po opony zimowe z felgami stalowymi ze względu na oszczędne rozwiązanie. Jednak czy naprawdę jest to najbardziej opłacalne? Szukasz dobrego kompletu kół dla swojego auta, które zapewnią Ci komfortową i bezpieczną jazdę? Skorzystaj z oferty sklepu 24opony.pl

Jakie felgi wybrać?

Wybór felg zależy od budżetu, do wyboru mamy felgi stalowe czy aluminiowe. Zimowe opony i felgi stalowe są dobrym połączeniem dla osób, które szukają oszczędności (felgi stalowe są tańsze w zakupie i ewentualnie przy naprawie). Jeśli szukamy felg estetycznych, odpornych na uszkodzenia, lepiej zdecydujmy się na felgi aluminiowe. Istnieją przeciwnicy korzystania z felg aluminiowych zimą, którzy twierdzą, że ich kontakt z solą czy też innymi środkami chemicznymi stosowanymi do odśnieżania dróg spowoduje korozję.

Okazuje się jednak, że modele stalowe są tak samo narażone na występowanie rdzy, ponieważ każdorazowe zamontowanie kołpaków powoduje nawet drobne zarysowania, a felga o naruszonej strukturze zewnętrznej jest przez to bardziej narażona na korozję. Felgi aluminiowe również dobrze poradzą sobie w warunkach śnieżnych. Dobierając obręcze ze stopów metali lekkich, zwróćmy uwagę na homologację zimową.

Postaw na bezpieczeństwo i wybierz właściwie

Wykończenie, które pozwala na bezpieczną eksploatację w okresie zimowym nie jest obowiązkowe i możemy spotkać się z sytuacją, kiedy zakupiony komplet felg nie będzie go posiadać. W takim przypadku felgi faktycznie nie sprawdzą się na mrozie i mogą ulec szybkiemu zużyciu. Podczas sezonu letniego, który jest o wiele mniej wymagający dla felg, wybór nie jest już wyzwaniem. Warto pamiętać jednak, że alufelgi lepiej radzą sobie z odprowadzaniem ciepłego powietrza. Jeśli preferujemy dynamiczny styl jazdy i spodziewamy się wysokich temperatur, felgi aluminiowe będą lepszym rozwiązaniem.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Komplet opon i felg inny na lato i zimę

Wymiana opon na sezony letni i zimowy mają sens szczególnie w naszym klimacie, gdzie pory roku potrafią dać się we znaki kierowcom. Ale to rozwiązanie ma również swoje wady. Każda wizyt w serwisie wiąże się ze stratą czasu oraz dodatkowymi kosztami, które zdecydowanie obciążają nasz budżet. Można jednak ograniczyć nasze wydatki, nie tracąc przy tym parametrów. Komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów – zimowe opony z łatwymi w konserwacji felgami stalowymi i opony letnie z efektownie wyglądającymi felgami aluminiowymi.

Przy dłuższym użytkowaniu posiadanie dwóch niezależnych kompletów felg może okazać się rozwiązaniem nie tylko tańszym, ale również wygodniejszym. W sezonie zimowym, gdy nagłe opady śniegu sprawiają, że w serwisach ustawiają się kolejki oczekujących na wymianę, ciężko umówić się na dogodny termin. Mając dwa komplety felg nie trzeba martwić się o kolejkę w serwisie, ponieważ koła możemy w takim przypadku zmienić sami.

Kup komplet opon oszczędź pieniądze

Oszczędność przy posiadaniu dwóch kompletów kół widać w jeszcze jednym kontekście. Częste zdejmowanie opon z felg nie pozostaje bez wpływu na ich stan techniczny. Z czasem może dojść do naruszenia konstrukcji stopki, która w trakcie montażu jest nadwyrężana i wyginana. Z opony szybciej uchodzi wtedy powietrze, a jazda z za niskim ciśnieniem mocno obciąża konstrukcję.

Pamiętajmy o tym, że przechowywane przez całe lato opony i felgi trzeba wyważyć. Samo wyważenie jest jednak tańsze niż przełożenie opon. W naszym sklepie 24opony.pl kupisz już wyważony komplet kół. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jako jedni z nielicznych proponujemy produkt kompletny, wyważony, z wentylami (wyważanie i wentyle GRATIS!), gotowy do zamontowania.

Dodatkowo możliwe jest zakupienie kompletu opon z zaprogramowanymi już czujnikami ciśnienia TPMS. Czujniki TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) mają za zadanie informować kierowcę o utracie ciśnienia w oponach. Od kilku lat są obowiązkowym wyposażeniem w nowych samochodach.

Twoje zamówienie sprawnie dostarczymy
do domu lub wybranego serwisu.

Skorzystaj z oferty 24opony.pl i dobierz
najlepszy komplet kół do Twojego samochodu
oraz wygodną formę dostawy!

Wymiana opon samodzielnie czy w warsztacie?

Wymianę opon z felgami można wykonać samodzielnie, np. w przydomowym garażu lub na parkingu. Jeśli zdecydujemy się jednak skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu, możemy być pewni, że zajmie to mniej czasu niż pełen montaż. Dodatkowo wiązać będzie się także z o wiele niższym kosztem.

Komplet taki jest znacznie łatwiej i bezpieczniej przechowywać w okresie między sezonami. Nasze opony z felgami możemy powiesić na wygodnych hakach lub ułożyć na stosie.

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.