Opony całoroczne 14 cali

Wyszukaj opony całoroczne 14 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony całoroczne
wg samochodu

Marka

Model

Najpopularniejsze 14-calowe opony całoroczne

Opony wielosezonowe 14 – do jakich samochodów?

Opony wielosezonowe 14 to popularny rozmiar opony, szczególnie ceniony przez kierowców samochodów miejskich, kompaktowych oraz aut osobowych średniej klasy. Dzięki dużej popularności wśród kierowców, w opony wielosezonowe 14 inwestują również producenci z branży motoryzacyjnej.

Ogumienie w tym rozmiarze można spotkać zamontowane do takich samochodów jak: Opel Corsa, Honda Civic, Ford Focus, Skoda Fabia, Volkswagen Passat, Seat Ibiza, Opel Vectra i wielu innych popularnych na polskich drogach pojazdów!

Opony wielosezonowe 14 cali czy warto?

Opony wielosezonowe 14 cali to warta uwagi propozycja, która pozwala na bezpieczniejszą i komfortową jazdę niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Opony w tym rozmiarze łączą w sobie korzyści obu wariantów sezonowych i zapewniają zoptymalizowane właściwości jezdne przez cały rok.

Brak konieczności wymiany sezonowej i zakupu drugiego kompletu ogumienia to dodatkowa zaleta opon wielosezonowych 14. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko budżet domowy, ale też i czas związany z wymianą ogumienia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy stawiają przede wszystkim na wygodę, oszczędność i bezpieczeństwo każdej podróży!

Ile kosztują opony całoroczne 14 cali?

Opony całoroczne 14 cali cechuje szeroki przedział cenowy, a koszt uzależniony jest od producenta, parametrów jezdnych oraz danego rozmiaru. Segmenty cenowe opon umownie dzieli się na trzy klasy, z których każda charakteryzuje się innymi zaletami.

  • Klasa ekonomiczna – solidne osiągi oraz najniższa cena zakupu. Opony całoroczne 14 klasy ekonomicznej dedykowane są kierowcom o spokojnym stylu jazdy, którzy preferują raczej krótkie odcinki miejskie niż dalekie podróże.
  • Klasa średnia – nowoczesne rozwiązania technologiczne, dobre osiągi oraz umiarkowana cena. Opony wielosezonowe 14 klasy średniej to świetne rozwiązanie dla kierowców poszukujących najlepszego stosunku jakości do kosztów.
  • Klasa premium – najlepsze dostępne osiągi, najwyższa jakość wykonania oraz wyższa cena zakupu. Opony całoroczne 14 klasy premium to rozwiązanie dla właścicieli wysokiej klasy aut, którzy cenią sobie najlepsze wrażenia z codziennej jazdy.

Jak dobrać opony całoroczne 14?

Opony całoroczne 14 należy dobierać przede wszystkim według zaleceń producenta pojazdu i własnego stylu jazdy. Ten rozmiar opon całorocznych dedykowany jest na felgi o średnicy 14 cali. Jeśli nie masz pewności jak dobrać opony całoroczne 14, sprawdź książeczkę pojazdu. Tam znajdują się szczegółowe zalecenia producenta dotyczące rozmiarów do konkretnego samochodu.

Rozmiar opony całorocznej 14 można zastąpić innym, stosując tak zwane zamienniki. Należy jednak pamiętać, aby rozmiar alternatywny mieścił się w normach odchylenia względem oryginalnego (od -2% do 1,5%).

Popularne opony całoroczne 14 cali w 24opony

Wybierając popularne opony całoroczne 14 cali, warto kupić je przez Internet w ofercie 24opony. Każdy model ogumienia pochodzi tu wyłącznie od renomowanych i zaufanych producentów z branży. Dokładamy wszelkich starań aby oferta spełniła Twoje oczekiwania.

W naszym sklepie oferujemy najpopularniejsze rozmiary opon całorocznych 14, a zróżnicowany indeks prędkości i indeks nośności pozwoli komfortowo dopasować ogumienie do własnych potrzeb. Nie czekaj i dobierz najlepsze opony całoroczne 14 do Twojego samochodu!

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.