Opony wielosezonowe 14 cali dla Twojego auta! - 24opony.pl

Jak dobrać odpowiednie opony wielosezonowe 14 cali

Wyszukaj opony całoroczne 14 cali
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

Wyszukaj opony całoroczne
wg samochodu

Marka

Model

Rok

Najpopularniejsze 14-calowe opony całoroczne

Opony wielosezonowe R14 można spotkać w samochodach klasy średniej, kompaktowych i miejskich, jak np.Ford Focus, Renault Megane, Opel Corsa, Opel Astra, VW Golf, VW Passat, Ford Mondeo, Skoda Fabia, Seat Ibiza, Opel Vectra, Honda Civic czy VW Polo.

 

Opony wielosezonowe 14 cali, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami oraz wysokimi ocenami w testach to Nokian Weatherproof z klasy premium i Dębica Navigator 2 w klasie budżetowej.


W trakcie wybierania nowych opon do Twojego auta postępuj rozważnie. Rozmiar opony wybieraj na podstawie średnicy felgi oraz stylu jazdy. Informacje dotyczące homologowanych rozmiarów do Twojego samochodu znajdziesz w książeczce serwisowej auta. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo podczas podróży. Nieodpowiednio dobrane opony mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze, jak np. zsuniecie opony z felgi w trakcie jazdy. Najlepiej kierować się rekomendacjami producenta samochodu, ale nie jest to konieczne. Opony o homologowanych rozmiarach zastąpić można oponami alternatywnymi. Powinny one jednak spełniać normy odchylenia względem oryginału (od -2% do 1,5%).

 

Nie pamiętasz, jaki rozmiar opon pasuje do Twojego samochodu? Chcesz znaleźć opony zamienne? Sprawdź nasz kalkulator rozmiarów.

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia