Michelin CrossClimate 2

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin CrossClimate 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Michelin CrossClimate 2 to wysokiej jakości opona wielosezonowa, która łączy w sobie cechy ogumienia letniego, jak również zimowego. Inżynierowie zadbali o zapewnienie starannie dopracowanej mieszanki gumowej, która będzie współpracować z innowacyjnym wzorem bieżnika.

Dzięki temu możliwe jest zapewnienie optymalnych właściwości jezdnych, dynamiki, komfortu i bezpieczeństwa jazdy latem oraz właściwej przyczepności, bezproblemowego ruszania z miejsca oraz krótkiej drogi hamowania na trasach zimowych pokrytych wodą, śniegiem, a nawet lodem.

Producent zaprojektował opony Michelin CrossClimate 2 tak, aby zapewniały jak najwyższe bezpieczeństwo w zimowe dni oraz jak najlepszą odporność na zużycie w gorące dni na suchym asfalcie. Dzięki profesjonalnemu połączeniu innowacyjnej rzeźby bieżnika z nowoczesną mieszanką gumową, produkt ten można dopasować do różnorodnych warunków drogowych i atmosferycznych panujących przez cały rok. Innymi słowy nie trzeba się martwić czasochłonną, problematyczną i kosztowną sezonową wymianą ogumienia.

W modelu Michelin CrossClimate 2 wykorzystano specjalny układ bieżnika obejmujący liczne rowki, kanały i nacięcia. Dzięki temu opona dobrze trzyma się każdej nawierzchni oraz efektywnie odprowadza spod swojej powierzchni wodę i błoto pośniegowe. To z kolei w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnego zjawiska aquaplaningu, czyli poślizgu na poduszce wodnej, na przykład po wjechaniu w głęboką kałużę.

Nowoczesny kierunkowy bieżnik zbiera wodę w swojej środkowej części, a jego elementy zewnętrzne odprowadzają ją poza powierzchnię styku opony z podłożem. Co więcej bieżnik zużywa się powoli i równomiernie, więc opona zachowuje takie parametry nawet w końcowym okresie swojej żywotności. Ułożenie bieżnika w kształt litery V wpływa korzystnie na przyczepność i stabilność zarówno zimą, jak i latem.

Opona Michelin CrossClimate 2 została wykonana ze specjalnej mieszanki gumowej, która zachowuje odpowiednią sztywność latem i elastyczność zimą. Nowoczesna technologia PIANO Noise Reduction Tuning z kolei zmniejsza hałas generowany przez pracującą oponę.

Dostępne rozmiary opon Michelin CrossClimate 2

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.