Firestone Multiseason 2

Firestone
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Firestone Multiseason 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.64/6

Firestone Multiseason 2 to całoroczna opona turystyczna do samochodów osobowych i samochodów klasy SUV. Wprowadzona została na rynek w 2019 roku. Wśród jej najważniejszych cech producent wymienia stabilność prowadzenia i skuteczne hamowanie na suchych i mokrych nawierzchniach, a także długi okres eksploatacji.

Opona Firestone Multiseason 2 zastąpiła w ofercie opony Multiseason. Producent twierdzi, że druga generacja opon posiada szereg ulepszonych cech użytkowych, w szczególności o 20 procent lepsze osiągi jezdne, w oparciu o wyniki wewnętrznych testów obu generacji modeli przeprowadzonych w zakładach Bridgestone.

Opony Firestone Multiseason cieszą się dużą popularnością dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny. Nie powstrzymało to jednak twórców przed dalszą poprawą wydajności — punkt kontaktowy opony Firestone Multiseason drugiej generacji został zoptymalizowany pod kątem maksymalnego odprowadzania wody i roztopów.

Dzięki komputerowo zoptymalizowanym wzorom bieżnika i wielokrotnym testom prototypowym znacznie poprawiono skuteczność hamowania opony Firestone Multiseason drugiej generacji na mokrym i suchym asfalcie, a przebieg gwarancyjny wydłużono o 20%.

W styczniu-lutym 2019 roku opony Firestone Multiseason 2 o rozmiarze 205/55 R16 94V zamontowane w VW Golfie VII były testowane przez ekspertów z TÜV SÜD Automotive w europejskich ośrodkach testowych Bridgestone we Włoszech i Szwecji, a także na torze testowym TÜV SÜD w Niemczech. Testy wykazały, że droga hamowania opony drugiej generacji była o 9% krótsza niż w przypadku poprzedniczki na suchej nawierzchni i o 14% krótsza na mokrej (raport nr 713147031).

Całoroczna turystyczna nowość 2019 roku jest certyfikowana do jazdy po śniegu zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi opon zimowych, o czym świadczy oznaczenie 3PMSF na jej ścianach bocznych.

Testy opony całorocznej Firestone Multiseason 2

Test Autobild w rozmiarze 205/55 R16, opona całoroczna Firestone Multiseason 2 otrzymała notę dobrą (6. miejsce, 2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Firestone Multiseason 2

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.