Continental EcoContact 6

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental EcoContact 6

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Continental EcoContact 6 przeznaczona jest dla najszerszej grupy właścicieli samochodów. Model ten dostępny jest w ponad stu rozmiarach o średnicach od 13 do 22 cali. Szerokość bieżnika wynosi od 145 do 315 milimetrów, a stosunek wysokości od 30 do 80 procent. Duża część wielkości jest przeznaczona do ekstremalnie wysokich prędkości do 300 km/h.

W porównaniu do swojej poprzedniczki opona ta oferuje znacznie większą trwałość i oszczędność paliwa. Jest to w dużej mierze zasługa zastosowania najnowszej mieszanki bieżnika drugiej generacji GreenChili. Kluczową cechą jest zastosowanie nowych związków polimerowych.

Zwiększają one znacznie siłę wiązań molekularnych pomiędzy pozostałymi składnikami mieszanki gumowej. W rezultacie bloki bieżnika będą się mniej odkształcać pod wpływem sił różnicujących przyspieszenie. Zmniejsza to ciepło, a co za tym idzie zużycie paliwa, a także sprawia, że bieżnik jest bardziej odporny na ścieranie.

W zależności od rozmiaru opony dostępne są różne wzory bieżnika. Część środkowa może mieć od trzech do pięciu żeber wzdłużnych. Żebra te są masywne, co w połączeniu z ich masywnymi wymiarami znacznie zwiększa odporność na odkształcenia. Zmniejsza to znacznie opory toczenia i nierównomierne zużycie oraz zwiększa precyzję kierowania. Właściwości te ulegają wzmocnieniu wraz ze wzrostem szerokości bieżnika, co pozwala oponie dostosować się do rosnących obciążeń.

Zwiększona precyzja kierowania i trakcja to kolejne cechy tego modelu. Osiąga się to dzięki dwóm czynnikom konstrukcyjnym. Jednym z nich jest asymetryczne rozmieszczenie elementów rzeźby bieżnika, które zapewnia doskonałą stabilność podczas uginania się opony pod wpływem różnie ukierunkowanych sił przyspieszenia.

Jednocześnie zoptymalizowany profil bieżnika zwiększa powierzchnię styku z nawierzchnią drogi, nie zmieniając jej w znaczący sposób. W rezultacie otrzymujemy oponę, która reaguje szybko i precyzyjnie oraz zapewnia wysoki poziom stabilności trakcji.

Zalety opony Continental EcoContact 6

  • Mieszanka drugiej generacji GreenChili zapewniająca większą oszczędność paliwa i dłuższą żywotność opony;

  • zoptymalizowany profil bieżnika wraz z asymetryczną rzeźbą bieżnika nadaje oponie sportowe, wyrafinowane prowadzenie i stabilną trakcję.

Dostępne rozmiary opon Continental EcoContact 6

13 cali

Pokaż ofertę

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.