Continental WinterContact TS870 P

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental WinterContact TS870 P

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Continental WinterContact TS870 P to opona zimowa z oferty renomowanego niemieckiego koncernu. Ogumienie zostało wyprodukowane w szerokiej ofercie rozmiarowej, obejmującej felgi o średnicy od 16 aż do 21 cali. Dzięki temu prezentowane opony można komfortowo dopasować do samochodów osobowych oraz SUV-ów średniej i wyższej klasy.

Producent Continental znany jest z modeli klasy premium, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz optymalnymi osiągami na każdej nawierzchni. Nie inaczej jest w przypadku zimowej opony Continental WinterContact TS870 P.

Zastosowanie dopracowanej konfiguracji równoległych i stromych lameli poskutkowało tym, że do opony przylega więcej śniegu stanowiącego lepszą warstwę interakcyjną z podłożem. W praktyce rozwiązanie to umożliwiło uzyskanie lepszej kontroli nad samochodem, bardziej stabilnego toru jazdy oraz zwiększonej przyczepności na śniegu.

O optymalnym przygotowaniu modelu WinterContact TS870 P do jazdy w zimowych warunkach świadczy między innymi uzyskanie symbolu alpejskiego (3PMSF). Oznacza to, że opona wykazała się dobrymi osiągami podczas dodatkowych testów i spełnia surowe wymagania unijne.

Do stworzenia prezentowanego modelu została wykorzystana autorska mieszanka gumowa CoolChili™, uzyskana na bazie zrównoważonych składników i starannie dobranych żywic.

Dzięki temu ogumienie zapewnia nie tylko skróconą drogę hamowania oraz bardzo wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni, ale też zmniejszone opory toczenia. Wiąże się to z korzyściami dla kierowcy oraz środowiska naturalnego, gdyż spada poziom zużycia paliwa i emitowanego dwutlenku węgla do atmosfery.

Starannie rozplanowana sieć rowków oraz centralnych kanałów obwodowych bieżnika zapewnia jeszcze sprawniejsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod czoła opony. Dzięki temu kierowca otrzymuje zwiększoną ochronę przed poślizgiem oraz aquaplaningiem.

Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiły także uzyskanie zwiększonej odporności na ścieranie i zoptymalizowanej żywotności opony. Dzięki temu ogumienie niemieckiego jest bardziej oszczędnym rozwiązaniem, które posłuży na dłuższe przebiegi podczas zimowych sezonów.

Opony zimowe Continental WinterContact TS870 P to najwyższej klasy rozwiązanie, sygnowane logiem jednej z najbardziej zasłużonych marek w branży. Wybór tych opon zalecany jest kierowcom stawiającym na wysokie osiągi, ekonomię jazdy i poczucie bezpieczeństwa nawet w najtrudniejszych, zimowych warunkach.

Dostępne rozmiary opon Continental WinterContact TS870 P

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.