Continental ContiCrossContact AT | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental ContiCrossContact AT

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental ContiCrossContact AT

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

6.00/6

Continental ContiCrossContact AT to opona letnia przystosowana do użytkowania w samochodach z napędem na cztery koła. Jest to wyrób klasy premium, w którym renomowany producent kładzie nacisk na wykorzystanie innowacyjnych technologii mających na celu zapewnienie jak najwyższego poziomu komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy zarówno w mieście, jak i na trasie charakteryzującej się zróżnicowanym terenem.

Model ten przystosowano odpowiednio do ciężkich i mocnych samochodów terenowych oraz aut sportowo-użytkowych typu SUV. Spełnia on bardzo rygorystyczne wymagania, dlatego cieszy się dobrą opinią ekspertów z branży motoryzacyjnej oraz normalnych użytkowników.

Prezentowane ogumienie zostało wzmocnione, aby radzić sobie w różnych nieprzewidywalnych sytuacjach oraz trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Bardzo ważnym elementem tej opony jest symetryczny bieżnik z dużymi i solidnymi klockami, które wgryzają się w podłoże i poprawiają w ten sposób bezpieczeństwo jazdy oraz stabilność prowadzenia samochodu.

Opony Continental ContiCrossContact AT bardzo szybko i skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod swojej powierzchni. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu licznych nacięć i nieregularnych rowków. Takie osuszanie bieżnika jest istotne ze względu na możliwość znacznego ograniczenia ryzyka groźnego zjawiska aquaplaningu.

Oznacza to, że prezentowany produkt zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Wewnętrzne powierzchnie wspomnianych rowków są bardzo dobrze zoptymalizowane. Dzięki nim błoto, trawa ani inne zanieczyszczenia nie przylegają do bieżnika. Za świetną przyczepność na śliskich i mokrych nawierzchniach odpowiada również nowoczesna mieszanka gumowa opon Continental ContiCrossContact AT, która bazuje na sporej domieszce krzemionki.

Mocne barki opony są z kolei odpowiedzialne za precyzyjne sterowanie i prawidłową reakcję na ruchy kierownicą. Zoptymalizowana konstrukcja tej opony charakteryzuje się niskim poziomem hałasu, który wpływa korzystnie na komfort jazdy.

Dostępne rozmiary opon Continental ContiCrossContact AT

16 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.