Continental CrossContact LX Sport | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental CrossContact LX Sport

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental CrossContact LX Sport

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.56/6

Continental CrossContact LX Sport to letnia opona klasy premium, która jest produkowana z myślą o średnich i dużych samochodach terenowych z napędem na cztery koła.

Bieżnik w tym modelu został zaprojektowany z pomocą nowoczesnej technologii komputerowej, a jego konstrukcja żebrowa gwarantuje doskonałą przyczepność w trudnych warunkach, takich jak spore nierówności, kamienie i błoto.

Zaprojektowane z dbałością rowki bieżnika efektywnie odprowadzają nadmiar błota i cieczy spod kół, dzięki czemu ma mniejsze szanse na wystąpienie zjawiska akwaplanacji. To właśnie zbyt gruba warstwa wody między podłożem a kołem najczęściej doprowadza do utraty kontroli nad samochodem i wypadków.

Sieć nacięć i lameli sprawia, że opona jest bardzo dobrze przystosowana do żwawej jazdy w niekorzystnych warunkach.

Dzięki wzmocnionej konstrukcji model ten doskonale radzi sobie w lekkim terenie, gdzie na trasie często występują kamienie, ściółka, błoto i inne niewielkie przeszkody. Gwarancja stabilnej i bezpiecznej jazdy w takich okolicznościach, to niezbędny czynnik.

Opona została wykonana z innowacyjnej mieszanki gum o wysokiej jakości, dlatego jest wyjątkowo odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a ponadto zachowuje swoje właściwości niezależnie do nawierzchni. Mimo optymalnej twardości, jest również sprężysta i miękka, a przez to neutralizuje drgania wywołane nierównościami.

Technologie na miarę XXI wieku umożliwiły producentowi równomierne rozłożenie nacisku na oponę, dlatego ściera się ona powoli i bardzo równomiernie. Wpływa to na jakość jazdy, a także pozwala na zwiększenie zasięgów opony i oszczędzenie sobie sporych wydatków.

Warto również wspomnieć, że profesjonalna rzeźba opony skutecznie tłumi hałas emitowany przez nią podczas jazdy, a także nie jest podatna na blokowanie się drobnych kamieni w rowkach i nacięciach.

Testy opony letniej Continental CrossContact LX Sport

  • Test All Season Premium Touring w rozmiarze 284/40 R22, opona letnia Continental CrossContact LX Sport zajęła 12. miejsce.

Dostępne rozmiary opon Continental CrossContact LX Sport

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.