Continental ContiSportContact 5

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental ContiSportContact 5

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Continental ContiSportContact 5 to letnia opona do szybkich samochodów i sportowych crossoverów. Posiada ona doskonałe właściwości użytkowe, które zostały osiągnięte dzięki szeroko zakrojonemu programowi badawczemu i licznym testom przeprowadzonym w fazie rozwoju — skrócona droga hamowania na wszystkich nawierzchniach, zmniejszenie oporów toczenia o 10% i wydłużenie przebiegu o 13%.

Te osiągnięcia zawdzięczamy zastosowaniu innowacyjnej mieszanki gumowej, która gwarantuje maksymalne przenoszenie siły hamowania i niski opór toczenia.

Szczególną cechą tej mieszanki gumowej, nazwanej BlackChilli, jest jej doskonała zdolność do adaptacji do zmiennych wibracji opony. Ponadto, inżynierom udało się poprawić właściwości jezdne, szczególnie w przypadku sportowego stylu jazdy. Innowacyjne właściwości mieszanki gumowej BlackChilli polegają na jej szybkiej adaptacji do nawierzchni drogi.

Obecność makrobloków na zewnętrznych barkach poprawia precyzję kierowania oraz sportowe właściwości jezdne. Podczas pokonywania zakrętów powierzchnia styku opony Continental ContiSportContact 5 przesuwa się na zewnętrzny bark, który przenosi większość siły potrzebnej do precyzyjnego prowadzenia. Duże i mocne bloki na barku zewnętrznym zapewniają doskonałe prowadzenie i większą powierzchnię styku z nawierzchnią drogi.

Zastosowanie takich rozwiązań umożliwia precyzyjną i bezpieczną jazdę, nawet przy dużych prędkościach. Obecność dużej liczby lameli i czterech kanałów odprowadzających pozwala na szybkie odprowadzanie wody z powierzchni styku opony z nawierzchnią, redukując efekt aquaplaningu.

Po wyprodukowaniu opona jest poddawana szczegółowej kontroli jakości, dzięki czemu spełnia wszystkie światowe standardy. Opona charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów.

Zalety opony Continental ContiSportContact 5

  • Specjalnie opracowany wzór bieżnika zapewnia doskonałe osiągi;

  • unikalna mieszanka gumowa zapewnia doskonałą trakcję, prowadzenie i zwiększoną odporność na zużycie;

  • specjalne makrobloki poprawiają precyzję kierowania i zwiększają powierzchnię styku.

Dostępne rozmiary opon Continental ContiSportContact 5

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.