Continental ContiPremiumContact 5

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental ContiPremiumContact 5

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Opona Continental ContiPremiumContact 5 to uniwersalna opona na lato niemieckiego producenta. Opona ta jest przeznaczona do stosowania w samochodach osobowych i oferuje tylko najlepsze osiągi jezdne. Opony ContiPremiumContact 5 wyróżniają się doskonałymi właściwościami trakcyjnymi, skutecznym hamowaniem na mokrej nawierzchni, zmniejszonymi oporami toczenia i lepszym prowadzeniem w złych warunkach pogodowych.

Opony letnie oferują doskonałe osiągi przede wszystkim dzięki unikalnej mieszance gumowej, która powstała na bazie krzemionki i kauczuku syntetycznego. Dzięki zastosowanej mieszance opony osiągają doskonałą przyczepność i hamowanie w deszczową pogodę. Warto również zaznaczyć, że dzięki bardzo wysokiej jakości gumy, nie traci ona swojej sprężystości i elastyczności w wysokich temperaturach.

Inżynierowie Continental zastosowali w obszarze ścian bocznych sztywną mieszankę gumową, dzięki której opona jest sztywniejsza i gwarantuje wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia i odkształcenia, natomiast bark bieżnika pozostaje bardziej elastyczny o zmniejszonych oporach toczenia, co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Dzięki wszystkim składnikom dodanym do mieszanki gumowej, opony zapewniają właścicielom samochodów doskonały komfort jazdy.

Specjaliści opracowali unikalne makrobloki w konstrukcji bieżnika, tworząc większą powierzchnię styku z podłożem, która zapewnia pewniejszą i stabilniejszą przyczepność. Na szczególną uwagę zasługują rowki 3D, które pozwalają na lepsze hamowanie, a szerokie żebra bieżnika na wewnętrznych i zewnętrznych barkach zwiększają trakcję i przyczepność gumy.

Nowa konstrukcja rowków pierścieniowych umożliwia szybsze odprowadzanie wody i zanieczyszczeń z powierzchni styku opony z nawierzchnią, dobrze chroniąc przed ryzykiem aquaplaningu, nawet podczas szybkiej jazdy. Zaprojektowano również bardziej płaski kontur opony, który zapewnia większą trwałość i lepsze prowadzenie. Poprzeczne rowki zapobiegają przebiciom i zapewniają niski poziom hałasu, oferując jednocześnie komfort akustyczny.

Dostępne rozmiary opon Continental ContiPremiumContact 5

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.