Continental CrossContact LX2 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental CrossContact LX2

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental CrossContact LX2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

3.44/6

Continental CrossContact LX2 to opona letnia klasy premium zaprojektowana z myślą o użytkowaniu w pojazdach typu SUV oraz samochodach terenowych 4x4. Pomimo dużej masy i mocy takich samochodów, prezentowane ogumienie charakteryzuje się dużą wytrzymałością i optymalnym przystosowaniem do użytkowania w trudnych warunkach pogodowych, drogowych oraz pod dużym obciążeniem.

Model zaliczany jest do najwyższej klasy ogumienia. Oznacza to, że charakteryzuje się najwyższą jakością oraz maksymalnymi osiągami. Producent zadbał o wykorzystanie wielu innowacyjnych technologii. Dzięki nim produkt zachowuje się świetnie w praktycznie każdych warunkach drogowych i terenowych charakterystycznych dla sezonu letniego.

Ogumienie Continental CrossContact LX2 gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę w mieście oraz poza nim. Zarówno w trasie, jak również w terenie o umiarkowanym stopniu trudności, prezentowane opony oferują bardzo dobre parametry przekładające się na wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy. W porównaniu z pierwszą wersją tego modelu, CrossContact LX2 charakteryzuje się krótszą drogą hamowania oraz poprawioną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo istotną cechą prezentowanej opony jest zoptymalizowana sztywność bieżnika. Posiada on bardzo mocną część centralną oraz większą liczbę bloków i zamknięte barki. Dzięki takiej konstrukcji, prezentowana opona zapewnia krótką drogę hamowania na suchej drodze oraz wysoki poziom stabilności prowadzenia pojazdu.

Jeśli chodzi o jazdę na mokrej drodze to bardzo ważną rolę odgrywa większa ilość lameli, które poprawiają przyczepność poprzez odprowadzanie wody na bok. W konstrukcji tego bieżnika bardzo ważną rolę odgrywa skuteczne tłumienie hałasu generowanego przez pracującą oponę. Takie rozwiązanie wpływa bardzo korzystnie na komfort jazdy.

Producent zadbał również o równomierne rozłożenie nacisków działających na oponę. Rezultatem takiego rozwiązania jest równomierne i powolne zużycie bieżnika, który zachowuje swoje optymalne właściwości nawet w końcowym okresie żywotności.

Dostępne rozmiary opon Continental CrossContact LX2

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.