Continental SportContact 6 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental SportContact 6

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental SportContact 6

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.70/6

Continental SportContact 6 to jeden produktów niemieckiego giganta w branży oponiarskiej, który podobnie jak wszystkie pięć jego poprzedników może pochwalić się parametrami technicznymi, które są zauważalnie wyższe niż w przypadku większości bezpośrednich konkurentów. Najwyższa jakość została osiągnięta dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych i nowoczesnych materiałów.

Była to jedna z pierwszych opon niemieckiej firmy, w której zastosowano zaawansowaną mieszankę Black Chili. W obecnej wersji mieszanka ta pozwala bieżnikowi jeszcze ciaśniej toczyć się po nierównościach drogi. Jednocześnie wiązania tworzące się na poziomie atomowym na styku opony z nawierzchnią zwiększają przyczepność mieszanki gumowej. Dzięki temu znacznie poprawia się trakcja niezależnie od warunków drogowych.

Wzór bieżnika tej opony zawiera specjalne elementy, które optymalizują przenoszenie mocy z przekładni kierowniczej poprzez przekierowanie sił kierujących. Są to podłużne żebra, których w zależności od szerokości bieżnika może być trzy lub cztery. Każdy z tych elementów jest niezwykle sztywny i odporny na odkształcenia, co przekłada się na lepszą reakcję układu kierowniczego podczas jazdy.

Podczas manewrowania duża część obciążenia zewnętrznego jest przenoszona na zewnętrzną stronę bieżnika. Z tego powodu znajdujące się tutaj strefy barkowe mają ogromne rozmiary. Bloki, mimo że różnią się konstrukcją, są pogrupowane w taki sposób, że funkcjonują jako całość. Podczas pokonywania zakrętów wzajemnie na siebie oddziałują, zapewniając lepszą przyczepność i sprawne prowadzenie.

Wiele rozmiarów tego modelu zaprojektowano do jazdy z prędkością do 360 km/h. Aby to osiągnąć, niemieccy producenci opon musieli znacznie zmienić konstrukcję ramy. Do jej produkcji użyto materiału Aralon350, który składa się z dwóch sznurów włókien aramidowych przeplatanych sznurkiem nylonowym. Dzięki temu opona zachowuje swój kształt, gdy działa na nią siła odśrodkowa przy dużych prędkościach.

Dostępne rozmiary opon Continental SportContact 6

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

23 cali

Pokaż ofertę

24 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.