Continental ContiVanContact 200 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Continental ContiVanContact 200

Continental
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Continental ContiVanContact 200

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.89/6

Continental ContiVanContact 200 została opracowana specjalnie dla minivanów i pojazdów wielozadaniowych, które wymagają przede wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa i zwiększonej trwałości. Aby w pełni sprostać tym wymaganiom, zespół projektantów Continental wykorzystał wszystkie swoje innowacje techniczne. Dodatkowo, podczas produkcji zastosowano innowacyjną mieszankę gumową, która znacznie poprawiła właściwości jezdne i hamujące. Opona ta jest doskonałym przykładem optymalnej równowagi pomiędzy doskonałymi osiągami a przystępną ceną.

Wzór bieżnika został wymodelowany komputerowo, aby umożliwić najlepszy wybór z szerokiej gamy opcji. Dwa rzędy centralnych bloków zapewniają wysoką stabilność kierunkową. Pozwala to na zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem na każdej nawierzchni. 

Zwiększona powierzchnia styku opony z nawierzchnią drogi skutkuje poprawą stabilności i sterowności. Trzy szerokie kanały centralne szybko odprowadzają wodę poza obszar styku opony z nawierzchnią, skuteczniej zapobiegając efektowi aquaplaningu. Specjalny system lameli nie tylko zwiększa przyczepność na mokrych nawierzchniach, ale także tłumi hałas podczas jazdy, zapewniając bardziej komfortową jazdę. 

Podczas tworzenia mieszanki gumowej zastosowano różne dodatki, aby poprawić osiągi opony. Zamiast produktów ropopochodnych zastosowano krzemionkę o wysokiej zawartości krzemionki, aby poprawić przyczepność na wszystkich nawierzchniach, zwiększyć odporność bieżnika na zużycie i zmniejszyć opory toczenia. Rezultatem jest dłuższa żywotność opon, doskonała mobilność w każdym terenie i mniejsze zużycie paliwa.

Opona Continental ContiVanContact 200 jest narażona na ciągłe zwiększone obciążenie i użytkowanie w niekorzystnych warunkach, co powoduje częste przebicia i uszkodzenia. W celu zapewnienia maksymalnej ochrony i zwiększenia zdolności opony do radzenia sobie z większymi obciążeniami, w konstrukcji osnowy zastosowano wzmocniony kord.

Dzięki temu uzyskano bardziej wytrzymały karkas, który w połączeniu z masywnymi blokami bieżnika zapewnia maksymalną ochronę przed potencjalnymi uszkodzeniami i przebiciami.

Dostępne rozmiary opon Continental ContiVanContact 200

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.