Opony zimowe Nokian

Nokian
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj
zimowe opony
Nokian

Szerokość

Profil

Średnica

Zimowe opony Nokian o marce

Firma produkująca opony zimowe Nokian powstała w 1932 roku w fińskim mieście Nokia. Od samego początku działalności Nokian jest prekursorem w tworzeniu ogumienia zimowego. Warto tu wspomnieć, że pierwsza opona na sezon zimowy wyszła właśnie z linii produkcyjnej Nokian. Mowa tu o modelu Nokian Kelirengas z 1934 roku. 

Nokian produkuje najnowocześniejsze opony zimowe od ponad 75 lat. Dzięki doświadczeniu i innowacjom w zakresie ogumienia zimowego, dziś jest ono flagowym produktem fińskiego producenta.

Opony na zimę Nokian mają status opon klasy premium, co oznacza że są produkowane w oparciu o najnowsze technologie, a do ich produkcji wykorzystano nowoczesne mieszanki gumowe. 

Testy opon zimowych Nokian

Nokian testuje swoje opony zimowe na wytrzymałość i parametry w możliwie najtrudniejszych warunkach. Tor testowy fińskiego producenta znajduje się na północ od koła podbiegunowego. 

Dodatkową gwarancją są testy opon zimowych przeprowadzane zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Większość modeli opon zimowych Nokian posiada oznaczenie 3PMSF, a to oznacza że były dodatkowo testowane pod kątem jazdy w zimowych warunkach. 

Ogumienie na zimę Nokian jest także regularnie doceniane przez wyniki testów opon uznanych magazynów i instytucji motoryzacyjnych. Warto przeanalizować tutaj jeden z flagowych produktów, czyli model opony na zimę Nokian WR D4.

Opona zimowa w 2019 roku otrzymała pozytywne opinie w teście opon ADAC, ÖAMTC i TCS. Dwa ostatnie podmioty testujące opony uhonorowały ogumienie Nokian notą „polecana”, natomiast test opon ADAC wykazał zadowalające parametry. 

Opony zimowe Nokian czy warto?

Ogumienie na zimę jest projektowane w oparciu o niekorzystne warunki na rodzimych ziemiach marki Nokian. Dzięki temu kierowca ma gwarancję, że opony zimowe Nokian zapewnią bezpieczeństwo i wysoki poziom parametrów jezdnych, nawet podczas najbardziej surowej, fińskiej zimy. 

Dzięki trwałości i odporności na uszkodzenia, opony na zimę Nokian będą bardzo dobrą propozycją do jazdy w trudnym terenie, jak i spokojnej przejażdżki po mieście. 

Za ogumieniem na zimę Nokian stoi doświadczenie i prawdopodobnie najwięcej innowacji branżowych w zakresie opon zimowych. Opony zimowe produkcji Nokian to przede wszystkim propozycja dla kierowców, którzy chcą mieć pewność, że mają możliwie najlepsze opony na zimę do radzenia sobie w niekorzystnych warunkach.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.