Nokian WR C3 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Nokian WR C3

Nokian
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nokian WR C3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.94/6

Nokian WR C3 jest oponą przeznaczoną do uniwersalnego zastosowania w pojazdach dostawczych i furgonetkach w warunkach zimowych. Charakteryzuje się komfortem i niskimi oporami toczenia, niezawodną trakcją na lodzie, śniegu i mokrej nawierzchni. Wysoko cenione przez profesjonalnych kierowców.

Opona Nokian WR C3 była premierowym modelem 2015 roku. Została ona specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić kierowcom spokój ducha w szybko zmieniających się zimowych warunkach pogodowych w regionie Europy Środkowej.

Funkcjonalność i trwałość tego produktu to zasługa konstrukcji bieżnika opony, mrozoodpornej mieszanki gumowej nowej generacji oraz szeregu innowacji konstrukcyjnych.

Jest to kolejna opona, w której wprowadzono technologię Pump Sipe System. Zasadniczo jest to lamela w kształcie kropli, której pomysłowy kształt pozwala na odprowadzanie większości wilgoci spod powierzchni styku opony z nawierzchnią, osuszając ją i zapewniając lepszą przyczepność na mokrych i oblodzonych drogach.

Jedną z kluczowych innowacji, która odróżnia tę oponę od poprzedniej generacji, jest konstrukcja ramy. Nadal opiera się na stalowym kordzie, ale jednocześnie charakteryzuje się zwiększoną elastycznością, co nie tylko poprawia płynność jazdy, ale także zmniejsza opór toczenia.

Podobnie jak wszystkie produkty fińskiego producenta, opona Nokian WR C3 posiada wskaźnik zużycia bieżnika oraz punkt informacyjny do rejestrowania danych o oponie.

Nokian podkreśla, że monitorowanie ciśnienia w oponach jest niezwykle ważne dla kierowców pojazdów osobowych, ponieważ prawidłowe ciśnienie w oponach poprawia prowadzenie, zapewnia stabilność konstrukcji i obniża zużycie paliwa.

Zalety opony Nokian WR C3

  • Ulepszona trakcja na lodzie i mokrej nawierzchni dzięki specjalnym lamelom osuszającym powierzchnię styku opony z nawierzchnią.
  • Mieszanka gumowa zoptymalizowana pod kątem warunków zimowych.
  • Bardziej elastyczny karkas zapewnia płynniejszą jazdę i obniża opory toczenia.

Testy opony zimowej Nokian WR C3

  • Test ProMobil w rozmiarze 225/70 R15, opona zimowa Nokian WR C3 otrzymała notę polecaną (2018 r.).

Dostępne rozmiary opon Nokian WR C3

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.