Nokian WR D3

Nokian
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nokian WR D3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.38/6

Nokian to fińska marka, która od lat specjalizuje się w wytwarzaniu opon zimowych, które sprawdzają się świetnie nawet w bardzo trudnych warunkach. Wszystko to dlatego, że zostały stworzone w północnoskandynawskiej atmosferze, która słynie ze srogich zim - jeśli opony dają radę tam, z pewnością poradzą sobie z polską zimą.

Nokian WR D3 to już dość stara opona zimowa klasy premium, która jednak wciąż jest bardzo popularna wśród kierowców. Nic w tym dziwnego - odznacza się wszystkim, czym powinna odznaczać się dobra zimówka. Co jednak ją wyróżnia?

Mieszanka gumowa, którą zastosowano w tym modelu, odznacza się bardzo dobrą elastycznością, co jest tak potrzebne w niskich, zimowych temperaturach. Pomaga to w zachowaniu dużej powierzchni stycznej z nawierzchnią, co z kolei jest przyczynkiem do lepszej przyczepności, mniejszej możliwości poślizgu, jak i wypadku. Z racji na bardzo niską wagę opony, udało się obniżyć opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie spalania - jest to więc korzyść zarówno ekonomiczna, jak i ekologiczna.

Bardzo ważne jest, aby bieżnik zużywał się równomiernie, gdyż w innym wypadku opona straci swoją przydatność dużo szybciej, niż powinna. Taka sytuacja spowodowałaby, że część opony byłaby prawie nienaruszona, a inna kompletnie zdarta. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu nacisku Nokian WR D3 świetnie poradził sobie z tym problemem, co przedłuża ich żywotność.

Jeśli patrzeć na parametry techniczne, Nokian WR D3 odznacza się dość niskimi indeksami zarówno prędkości, jak i nośności. Występują w wielu rozmiarach, które zaczynają się od 13, a kończą na 17 calach średnicy felgi.

Testy opon zimowych Nokian WR D3

Z racji na to, że WR D3 jest już dość starym modelem, od 2015 roku nie przeprowadzono żadnych profesjonalnych testów porównujących go z najnowszymi oponami. Nie zmienia to jednak faktu, że opinia o nich wciąż jest bardzo dobra, a ilość kierowców, którzy je wybierają, wcale nie maleje.

Opony te są doceniane przede wszystkim za świetną cenę w porównaniu z innymi modelami premium, jak i za bardzo dobre sprawowanie się na zimowych drogach miejskich, jak i bezdrożach.

Dostępne rozmiary opon Nokian WR D3

15 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.