Nokian Hakkapeliitta R3 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Nokian Hakkapeliitta R3

Nokian
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nokian Hakkapeliitta R3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Nokian Hakkapeliitta R3 to opona zimowa odpowiednia dla praktycznie każdego nowoczesnego samochodu osobowego. Opona Nokian Hakkapeliitta R3 wyróżnia się wysokim poziomem komfortu w najtrudniejszych warunkach drogowych i pogodowych oraz bezpiecznymi właściwościami jezdnymi.

Przy tworzeniu tej opony zastosowana została koncepcja Arctic Sense Grip. Jest to zestaw rozwiązań technicznych zaprojektowanych w celu zapewnienia najlepszej przyczepności na twardym śniegu i lodzie. Jednym z nich jest zastosowanie kilku rodzajów lameli.

W strefach barkowych znajdują się samoblokujące się szczeliny. Otwierają się one na drodze i tworzą liczne krawędzie, które ograniczają ruch bloku. Rezultatem jest nie tylko lepsza trakcja, ale również większa stabilność prowadzenia.

W części środkowej znajdują się lamele-pompy. W kontakcie z mokrą powłoką lamele zasysają wilgoć (ze względu na obecność specjalnych wnęk), susząc w ten sposób miejsce styku z nawierzchnią.

Efekt lameli jest znacznie wzmocniony przez mieszankę. Składa się ona z podwójnej warstwy. Na zewnętrznej stronie oprócz dwutlenku krzemu znajdują się cząsteczki Cryo Crystal 3. Wyróżniają się one wysoką twardością i krystalicznym kształtem. Ten element z nawiązką rekompensuje brak kolców w bieżniku tej opony, zapewniając skuteczną trakcję na oblodzonych nawierzchniach.

Dolna warstwa bazowa bieżnika charakteryzuje się wysoką sztywnością. Ta "warstwa bazowa" zapewnia stabilność właściwości sprzęgających, poprawia stabilność kierunkową przy dużej prędkości i podczas manewrowania, zmniejsza opór toczenia.

Kolejną innowacją tego modelu są liczne rowki między blokami o nietypowym trójkątnym kształcie z długimi zakrzywionymi zygzakowatymi krawędziami. Elementy te poprawiają stabilność kierunkową i trakcję podczas przyspieszania wzdłużnego w warunkach śnieżnych. Niektóre z nich znajdują się po bokach bloków barkowych.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są tak zwane "wzmacniacze hamowania". Jest to grupa elementów w strefie barkowej, które umożliwiają bardziej efektywną pracę bieżnika podczas zwalniania na śliskich nawierzchniach. Poprzeczne powierzchnie bloków mają zygzakowaty kształt, który zwiększa ich długość.

Popularne rozmiary opon Nokian Hakkapeliitta R3

Dostępne rozmiary opon Nokian Hakkapeliitta R3

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.