Nokian SeasonProof

Nokian
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nokian SeasonProof

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Nokian SeasonProof to opona do użytku całorocznego stworzona z myślą o samochodach osobowych. Jest to wyrób klasy premium pochodzący od znanego i renomowanego fińskiego producenta, który w bardzo skuteczny sposób połączył właściwości jezdne pożądane w oponach letnich z parametrami charakterystycznymi dla ogumienia zimowego.

Dzięki temu użytkownicy nie muszą się martwić regularną, czasochłonną i kosztowną sezonową wymianą opon każdej wiosny i późnej jesieni.

Rozwiązania technologiczne i materiały wykorzystane w oponie Nokian SeasonProof umożliwiają efektywne, komfortowe i bezpieczne pokonywanie dalekich tras. Jednocześnie produkt ten jest bardzo ekonomiczny i można używać go przez bardzo długi czas, bez utraty optymalnych parametrów jezdnych.

Jeśli chodzi o mieszankę gumową, na bazie krzemionki, wykorzystaną do produkcji tych opon to została ona opracowana tak, aby opona zachowywała odpowiednią sztywność latem i elastyczność zimą.

Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, niskimi oporami toczenia (mniejsze zużycie paliwa i generowanie spalin) oraz zoptymalizowaną odpornością na zużycie. Bieżnik zużywa się powoli i równomiernie. To właśnie dlatego opona zachowuje swoje optymalne parametry nawet w końcowym okresie swojej żywotności.

Opisywane ogumienie posiada nowoczesny bieżnik kierunkowy ze specjalnymi pazurami śnieżnymi, które poprawiają przyczepność, stabilność jazdy oraz skracają drogę hamowania na mokrej, śliskiej oraz ośnieżonej nawierzchni. Istotny wpływ na komfortowe i stabilne prowadzenie oraz bezpieczeństwo mają lamele, które wpływają korzystnie na parametry jezdne nie tylko w porze zimowej, ale również w sezonie letnim.

Nowe bloki, rowki i szerokie kanały to elementy, dzięki którym opona Nokian SeasonProof generuje bardzo dobre właściwości jezdne na mokrej nawierzchni. Woda jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz, a to z kolei minimalizuje ryzyko groźnego aquaplaningu.

Testy opony całorocznej Nokian SeasonProof

  • Test Auto Bild w rozmiarze 215/60 R16, opona całoroczna Nokian SeasonProof otrzymała notę zadowalającą (2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Nokian SeasonProof

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.