Nokian Weatherproof C

Nokian
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nokian Weatherproof C

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Nokian Weatherproof C to całoroczna opona lekka, która wyróżnia się trwałością, wysoką nośnością, niezawodną przyczepnością we wszystkich porach roku, a także stabilnym prowadzeniem, komfortem jazdy i oszczędnością paliwa.

Nokian Weatherproof C należy do gamy opon na każdą pogodę wprowadzonych w 2015 roku przez fińskiego producenta.

Opony C odporne na warunki atmosferyczne i różnią się konstrukcją bieżnika. W przypadku samochodów dostawczych fińscy producenci opon stworzyli opony o symetrycznym wzorze bieżnika, natomiast dla lekkich pojazdów osobowych oferują opony o wzorze w kształcie litery V. 

Tak czy inaczej, opona Nokian Weatherproof C to udane połączenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na zimowych nawierzchniach oraz precyzyjnego i dynamicznego prowadzenia na letnich drogach. Komfort jazdy jest zapewniony niezależnie od pory roku. Charakterystyka osiągów opony jest dostosowana do warunków pogodowych panujących w Europie Środkowej.

Zachowanie opony Nokian Weather proof C w warunkach zimowych zostało dokładnie przetestowane w Ivalo, w pobliżu koła podbiegunowego, natomiast właściwości opony letniej zostały zoptymalizowane w ośrodkach testowych w Niemczech i Hiszpanii. Testy wykazały, że w porównaniu z innymi oponami całorocznymi, opona Weatherproof C oferuje lepsze osiągi przez cały rok.

Głębokie rowki w powierzchni bieżnika opony Weatherproof C szybko odprowadzają wodę i błoto z powierzchni styku opony z podłożem. Gwarantuje to pewność przyczepności nawet w ekstremalnie trudnych warunkach drogowych. Sztywne bloki barkowe utrzymują oponę stabilnie podczas manewrowania z dużymi prędkościami.

Tworząc całoroczną oponę samochodową, producent zawsze dąży do wysokiej adaptacji opony do szybko zmieniających się warunków pogodowych. Aby to osiągnąć, opracowano zaawansowaną mieszankę gumy dla Nokian Weatherproof C, która doskonale wytrzymuje zarówno temperatury poniżej 0°C, jak i upały.

Mieszanka gumowa przyczynia się również do wysokiej odporności opony na zużycie na różne uszkodzenia mechaniczne, co jest ważne, gdy opona jest używana w pojazdach osobowych.

Dostępne rozmiary opon Nokian Weatherproof C

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.