Nexen Winguard Sport

Nexen
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Nexen Winguard Sport

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Nexen to koreańska marka, która dopiero nie tak dawno stała się popularna na terenie Europy. Ich celem jest produkowanie opon do różnych typów pojazdów, które ma łączyć jedno - niska cena, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości sprzętu. Polityka firmy nie zmienia się również w modelu Nexen Winguard Sport.

Jest to opona zimowa, którą zaliczyć można do sektora ekonomicznego, choć względami technicznymi i osiągami może konkurować z droższymi modelami. Jeśli chodzi o czyste dane techniczne, oponę tę można znaleźć w rozmiarach od 14 do 20 cali, co czyni ją bardzo uniwersalnym wyborem. Posiada stosunkowo niski poziom nośności - jedynie 500 kg. Prędkość, którą można bezpiecznie osiągnąć dzięki temu ogumieniu, to 210 km/h.

Opona Nexen Winguard Sport została zaprojektowana z myślą o bardzo szybkim odprowadzaniu wody, co zabezpiecza pojazd przed utratą przyczepności. W osiągnięciu tego celu zastosowano cztery bardzo szerokie, nieregularne kanały obwodowe, które świetnie się sprawdzają w swojej roli.

Bieżnik zastosowany w tym modelu ma konstrukcję asymetryczną, która poprawia możliwości kontroli nad pojazdem zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni. Do zimowych możliwości przyczynia się głównie siatka nieregularnie rozłożonych lameli, które działają niczym ząbki trzymające się niepewnej nawierzchni.

Dobre rozłożenie ciężkości, które sprawia, że duża część opony jest styczna z nawierzchnią, redukuje ilość zużywanego paliwa, co jest korzystne zarówno dla portfela kierowcy, jak i środowiska naturalnego.

Testy opon zimowych Nexen Winguard Sport

Z racji na to, że nie jest to jeden z najnowszych modeli na rynku, nie zostały przeprowadzone na nim testy porównawcze od 2015 roku. Ma to związek też z wprowadzeniem na rynek kolejnych wersji tej samej opony.

Nie zmienia to jednak faktu, że opony te są wciąż popularnym wyborem wśród wielu kierowców, którzy cenią je głównie za bardzo cichą pracę i świetną przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni. Dla wielu zaskoczeniem była też bardzo krótka droga hamowania. Koniec końców, choć nie ma nowych oficjalnych testów, jest to wciąż bardzo dobry model.

Dostępne rozmiary opon Nexen Winguard Sport

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.