Opony Fulda

Fulda
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Fulda

Szerokość

Profil

Średnica

Fulda opony historia producenta

Nazwa marki opon pochodzi od niemieckiego miasta Fulda, w którym dwóch biznesmenów - Gustav Becker i Moritz Hasenclever - założyli firmę dziś znaną szeroko z produkcji opon.

W 1906 roku, czyli 6 lat po powstaniu firmy, Fulda wystartowała z produkcją opon do pojazdów silnikowych. Już rok później niemieckie opony między innymi do samochodów i motocykli stały się flagowym produktem marki Fulda.

Producent opon Fulda szczyci się już ponad 100-letnim doświadczeniem w branży oponiarskiej. Popularność zdobył, między innymi dzięki wielu pionierskim rozwiązaniom w zakresie produkcji ogumienia.

Już w latach 20. XX wieku, Fulda wypuściła na rynek model opony Fulda Riesenkissenreifen, zawierający opatentowaną technologię dla samochodów ciężarowych. Zwiększała ona amortyzację samochodu na wyboistych drogach, co pozwoliło na rozwinięcie większych prędkości dzięki oponom Fulda.

Technologia opon niemieckiej marki zdobyła taką popularność w Europie, że inni czołowi producenci, tacy jak np. Continental, zaczęli wykorzystywać ją na prawach licencji. A to tylko jedna z innowacji wprowadzonych do ogumienia przez firmę Fulda!

Rok 1966 był rokiem dużych zmian. Marka opon Fulda dołączyła do rodziny producenta Goodyear, który znany jest z produkowania opon klasy premium. Koncern zapewnił niemieckiemu producentowi dostęp do nowoczesnego zaplecza technologicznego, pozwalając firmie Fulda jeszcze szerzej rozwinąć skrzydła!

Już 3 lata później, bo w 1969 roku, na rynku debiutuje model opony Fulda Spectral - czyli pierwsza opona z opasaniem wytworzonym z włókna szklanego.

Warto jeszcze wspomnieć, że połączenie z koncernem Goodyear nie było jedyną współpracą firmy Fulda z prestiżowym producentem.

Niemiecka marka ma w swoim portfolio współpracę z firmą Maybach i montaż opon do prototypowego modelu samochodu Maybach Exelero, który miał ponad 700KM i potrafił rozwinąć prędkość powyżej 350 km/h!

Gdzie produkowane są opony Fulda?

Fabryki, w których produkowane są opony Fulda zlokalizowane są na terenie całej Europy. Możemy je znaleźć między innymi w rodzimych dla Fuldy Niemczech oraz Francji i Słowacji.

Opony Fulda produkowane są także i w Polsce! Fabrykę opon Fulda możemy znaleźć w miejscowości Dębica. Warto w tym miejscu wspomnieć, że należy ona do czołówki pod względem nowoczesnych rozwiązań oraz wielkości, głównie za sprawą inwestycji koncernu Goodyear.

Produkcja opon Fulda oscyluje w granicach około 8 milionów sztuk ogumienia rocznie. Niemiecka marka zatrudnia dziś około 1800 pracowników. Opony Fulda przeznaczone są na rynki w 28 krajach w całej Europie.

Opony Fulda czy warto kupić?

Marka Fulda w swoich oponach łączy wysoką wydajność z przystępną ceną ogumienia klasy średniej. W niemieckiej firmie wierzy się, że każdy użytkownik samochodu zasługuje na wysokiej wydajności opony bez nadmiernego obciążania portfela.

Marka opon Fulda nieustannie dąży do tworzenia innowacyjnego ogumienia, które łączy wysokie przebiegi z niskimi oporami toczenia, by kierowca mógł podróżować nie tylko wygodnie, ale też oszczędnie.

Ogumienie niemieckiego producenta przed wypuszczeniem na rynek poddawane jest szczegółowym testom jakości, określanym jako podejście 3/15/50.

  • Opony Fulda muszą spełniać 3 kryteria w zakresie testów jakości etykiety Unii Europejskiej.
  • 15 to średnia ilość parametrów badanych w testach opon prestiżowych magazynów i automobilklubów.
  • Liczba 50 określa ilość jakościowych testów wewnętrznych, które przechodzi każdy nowy model opony Fulda.

Opony Fulda dedykowane są dla bardzo szerokiej grupy kierowców. W ofercie producenta znajduje się ogumienie klasy średniej nie tylko do aut osobowych, 4x4 i SUV-ów. Niemiecka firma odpowiada również na potrzeby właścicieli samochodów dostawczych i ciężarowych.

Postaw na niemiecką jakość i dbałość o szczegóły w przystępnej cenie. Skorzystaj z oferty sklepu 24opony.pl i wybierz opony Fulda!

Najwyżej oceniane opony Fulda

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.