Opony Kormoran

Kormoran
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Kormoran

Szerokość

Profil

Średnica

Kormoran opony czy warto kupić?

Opony Kormoran zasłynęły na rynku jako dobrej jakości ogumienie w cenie przystępnej dla każdego kierowcy. Wiele modeli ogumienia polskiego producenta cieszy się tysiącami pozytywnych opinii, w szczególności wśród rodzimych kierowców.

Opony zyskały w Polsce taką renomę, nie tylko ze względu na sentyment rodaków do olsztyńskiego Stomilu. Doświadczenie polskich konstruktorów, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami i wsparciem francuskiego koncernu Michelin zaowocowało powstaniem wysokiej jakości ekonomicznych opon Kormoran.

Korzystają one z nowoczesnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w każdych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu ceny przystępnej dla każdego kierowcy.

Każda opona marki Kormoran jest dostosowana głównie do wymagających i nieprzewidywalnych warunków Europy. Zapewniają one konkurencyjny poziom wszystkich parametrów, koniecznych by zapewniać wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo w dotarciu do celu.

Polskie opony Kormoran cechują się krótką drogą hamowania i wysokimi parametrami mającymi zapewniać stabilną jazdę na mokrej nawierzchni.

Zimowe opony z logiem Kormoran natomiast radzi sobie bardzo dobrze z odprowadzaniem błota i wody, a także zapewnia stabilną jazdę na śniegu.

Firma Kormoran w produkcji opon stawia na dobrą jakość w niskiej cenie. Chcąc czerpać przyjemność z jazdy, a zarazem podróżować bezpiecznie i oszczędnie, warto postawić na popularne opony polskiego producenta!

Historia marki opon Kormoran

Marka Kormoran to producent opon klasy ekonomicznej z polskimi korzeniami. Ogumienie z logiem Kormoran po raz pierwszy pojawiło się w 1994 roku.

Mimo stosunkowo krótkiej działalności, historia marki sięga wiele lat wstecz. Wiąże się z zakładami opon samochodowych “Stomil Olsztyn”. Fabryka w warmińsko-mazurskim powstała w roku 1961, a już 6 lat później na rynek weszły pierwsze opony polskiej marki.

Już początkowe modele opon polskiej marki korzystały z bogatych rozwiązań światowych producentów. Świadczy o tym między innymi podpisana w 1974 roku umowa licencyjna, a 4 lata później partnerstwo joint venture z amerykańską marką opon BFGoodrich.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że fabryka Stomil-Olsztyn odpowiada za produkcję pierwszych opon radialnych z przeznaczeniem do samochodów dostawczych i pojazdów ciężarowych.

Po transformacji ustrojowej i upadku ustroju komunistycznego, nastąpiła prywatyzacja polskiej marki. Skończyło się to większościowym przejęciem w 2007 roku. Polska marka dołączyła do składu producentów koncernu Michelin, który do dziś jest jedną z czołowych marek produkujących opony.

Władze francuskiego koncernu chciały stworzyć nową markę produkującą opony. Choć początkowo nazwa miała być anglojęzyczna, ostatecznie zdecydowano się na Kormoran - w nawiązaniu do ptaka występującego naturalnie na Warmii i Mazurach.

Ekonomiczne opony Kormoran odniosły i wciąż odnoszą sprzedażowy sukces na rynku. Po przejęciu polskich zakładów przez Michelin, już przez pierwsze 5 lat działalności sprzedano pierwszy milion sztuk ogumienia z logiem Kormoran.

Opony Kormoran gdzie są produkowane?

Obecnie fabryka opon Kormoran to największa linia produkcyjna opon w Polsce. Jest to także jeden z większych zakładów oponiarskich koncernu Michelin na świecie.

Opony z logiem Kormoran produkowane są dziś nie tylko w olsztyńskim zakładzie, ale również w fabrykach koncernu Michelin mieszczących się np. w Serbii czy Turcji. Surowe wymogi, które przy produkcji stawia elitarny koncern to dodatkowa rekomendacja jakości opon Kormoran.

Dla kogo są opony Kormoran?

Opony zimowe, letnie i całoroczne marki Kormoran to szeroki wybór modeli mających spełniać oczekiwania i potrzeby współczesnego kierowcy.

Producent oferuje przede wszystkim całe spektrum opon przeznaczonych dla kierowców standardowych samochodów osobowych oraz pojazdów o wysokiej mocy silnika, takich jak SUV-y.

W ofercie opon Kormoran znajdują się też ekonomiczne modele ogumienia przeznaczone do samochodów dostawczych i aut, które na co dzień muszą znosić wysokie obciążenia.

Wszystkie opony polskiej firmy Kormoran łączą wspólne cechy - dostępność na popularne rozmiary, niskie ceny oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, uzyskane przy wsparciu koncernu Michelin.

Dzięki temu opony Kormoran są doskonałą propozycją dla kierowców, którzy cenią sobie oszczędną jazdę i nie chcą przy tym rezygnować z komfortu i przyjemności, którą daje każda kolejna trasa.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.