Dunlop

Opony Dunlop

Dunlop to marka wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Firma zapoczątkowała swoją produkcję w 1888 roku. John Boyd Dunlop opatentował wynalezione przez siebie pneumatyczne opony rowerowe. Nowej generacji opony letnie i zimowe marki Dunlop wyprodukowane w technologii RunOnFlat, pozwalają na przejechanie nawet 80 km z prędkością do 80 km/h w przypadku utraty powietrza. Dunlop produkuje opony osobowe, motocyklowe, 4x4, dostawcze i ciężarowe. Większościowy pakiet akcji należy do Goodyear Tire and Rubber Company. Marka obecna jest na wielu płaszczyznach motoryzacji. Jest główną marką opon w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Wyszukaj opony
Dunlop

Szerokość

Profil

Średnica

Klasa opony: PREMIUM

Klasa Premium to opony o najwyższych osiągach. Przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Opony tej klasy wyróżniają się innowacyjnością bo właśnie w tej klasie do produkcji używa się najnowszych technologii oraz komponentów najwyższej jakości. W tej klasie znajdziemy opony tylko renomowanych producentów.

Grupa producencka:
GODYEAR

Założycielem Goodyear Tire & Rubber Company jest Frank Seiberling. Pierwszy zakład kupił w 1898 r. za pieniądze pożyczone od szwagra. Transport gumy i bawełny z odległych stron świata był utrudniony ze względu na słabo rozbudowaną infrastrukturę kolejową i brak dostępu do morza. Seiberling nazwał firmę na cześć odkrywcy wulkanizacji Charlesa Goodyeara. Stworzył również charakterystyczny znak towarowy – uskrzydloną stopę, który jest ogniwem łączącym firmę z jej tradycją.
Dzisiejsza globalna marka Goodyear kojarząca się z przełomowymi rozwiązaniami, innowacjami, wynalazkami i pokonywaniem barier jest kontynuacją śmiałego, nowatorskiego i praktycznego podejścia założycieli firmy. Goodyear jest obecnie największą firmą oponiarską na świecie, działającą na sześciu kontynentach i o rocznej sprzedaży przekraczającej 15 mld USD. Oprócz opon marki Goodyear wytwarza wyroby także pod innymi renomowanymi markami, jak Dunlop, Kelly, Fulda, Lee, Sava i Dębica. Oprócz opon dostarcza produkty gumowe i polimery dla przemysłu i branży motoryzacyjnej.
Do grupy Goodyear należą takie marki jak Dunlop, Fulda, Sava i Dębica.

Najpopularniejsze opony Dunlop

Dunlop WINTER SPORT 5

5.10/6

Opona zimowa Dunlop Winter Sport 5 Dunlop Winter Sport 5- połączenie sportowej jazdy i bezpieczeństwa To kontynuacja niezwykle udanego modelu Winter Sport 4D, ktry notował nie tylko znakomite wyniki w wielu prestiżowych testach motoryzacyjnych, ale także docenian (...)

Dunlop SP Sport Bluresponse

5.14/6

DUNLOP SP SPORT BLURESPONCE to opony letnie klasy premium do samochodów osobowych. Innowacyjny skład mieszanki gumowej i budowa bieżnika przyczyniły się do 30% oszczędności paliwa w porównaniu z poprzedniczką opony. Opona charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Nowoc (...)

Dunlop SP SportMaxx RT

5.09/6

DUNLOP SP SPORT MAXX RT to opona letnia klasy premium wyróżniająca się doskonałą przyczepnością na suchej i mokrej nawierzchni, krótszą droga hamowania przy dużych prędkościach, świetną kontrolą na zakrętach. Konstrukcja bieżnika wpływa korzystnie na oszczędność paliwa, (...)

Dunlop SP Winter Sport 3D

5.00/6

Dunlop Winter Sport 3D to opona zimowa klasy High Performance, która została skonstruowana z myślą o kierowcach samochodów wyższej i najwyższej klasy. Innowacyjny wzór rzeźby bieżnika Dunlop Winter Sport 3D łączy w sobie trzy zaawansowane rodzaje lamelek, które zapewnia (...)

Dunlop SP SportMaxx RT 2

5.41/6

DUNLOP SPORT MAXX RT 2 to opona letnia klasy premium do samochodów osobowych o sportowych charakterze. Opona ta jest bardziej wytrzymała i sztywna przez co gwarantuje lepszą przyczepność na zakrętach na suchej i mokrej nawierzchni. Zoptymalizowana geometria zwiększająca (...)

Dunlop SP Winter Response 2

5.75/6

Dunlop SP Winterresponse 2 Dunlop SP Winterresponse 2 - gwarancja bezpieczeństwa zimą Dunlop SP Winterresponse 2 to opona zimowa klasy premium do samochodw osobowych. Opona występuje w przedziale od 14 do 15 cali i posiada bieżnik kierunkowy, ktry zapewnia doskon (...)

Pozostałe opony Dunlop

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2018 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia