Opony Dunlop - tanie opony letnie i zimowe - 24opony.pl

Dunlop

Opony Dunlop

Historia opon Dunlop

Dunlop jest pochodzącym z Wielkiej Brytanii producentem opon klasy premium. Bogata historia przedsiębiorstwa sięga już 1888 roku. Brytyjski lekarz John Boyd Dunlop, podczas obserwacji jeżdżącego na trójkołowym rowerku syna wpadł na pomysł jak poprawić komfort jazdy. Postanowił wypełnić opony powietrzem.

Początki bywają trudne – pierwsza opona Dunlopa była stworzona z węża ogrodowego, a smoczek z butelki dla dzieci posłużył za zawór. Jednak właśnie ten skromny początek zaowocował wynalezieniem i opatentowaniem przez Dunlopa znanych dziś wszystkim opon pneumatycznych.

Opony Dunlop szybko osiągnęły sukces komercyjny. Przyczynił się do tego kolarz Willie Hume, który wygrał na nich wszystkie wyścigi, w których startował. Dzięki temu Dunlop otwierał kolejne fabryki, a już na początku XX wieku rozpoczął produkcję ogumienia samochodowego.

Dziś marka Dunlop jest częścią koncernu Goodyear Tire and Rubber Company, produkując ogumienie klasy premium.

Opony sportowe Dunlop

Producent opon Dunlop od początku działa na wielu płaszczyznach motoryzacji. Przez współczesnych kierowców kojarzona jest głównie jako marka związana ze sportem. Nie jest to skojarzenie przypadkowe.

Opony brytyjskiej marki od wielu lat obecne są w motorsporcie. Dunlop wykorzystuje doświadczenie w radzeniu sobie z ekstremalnymi warunkami na torach, by produkować opony drogowe zapewniające najwyższe osiągi opon sportowych.  

Jako sportową ciekawostkę warto wspomnieć, że Dunlop jest główną marką opon sportowych w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Nowe technologie marki Dunlop

Już same początki Dunlopa zapisały się w historii ważnym wynalazkiem. Inżynierowie brytyjskiej marki nie spoczęli na laurach i w późniejszych latach wprowadzali kolejne, przełomowe w branży oponiarskiej technologie. Wśród wielu osiągnięć producenta warto wspomnieć:

  • 1922 rok – zastosowanie technologii stalowej drutówki w oponach, która miała zwiększyć ich wytrzymałość,
  • 1948 rok – wprowadzenie na rynek opony bezdętkowej,
  • 1962 rok – odkrycie przyczyny utraty przyczepności na mokrej nawierzchni, czyli zjawiska akwaplanacji.

Nad ostatnim punktem warto się przez chwilę pochylić. Akwaplanacja lub też aquaplaning jest problemem, z którym do dziś zmaga się wielu kierowców. Utrata przyczepności stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy, więc nie wolno tego lekceważyć.

To właśnie naukowcom z Dunlop zawdzięczamy skonstruowanie opon wyposażonych w nowatorski bieżnik pozwalający szybko odprowadzać wodę spod kół samochodu. Technologia była kamieniem milowym w branży oponiarskiej i jedną z wielu innowacji wprowadzonych na rynek przez markę Dunlop.

Gdzie produkowane są opony Dunlop?

Dunlop jest częścią amerykańskiego koncernu oponiarskiego Goodyear, który swoje fabryki posiada na całym świecie. Jak każda rozpoznawalna marka oponiarska, Dunlop również posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w wielu krajach.

Wszystkie opony Dunlop produkowane są na terenie Europy, między innymi w Polsce, Francji, Słowenii czy w Niemczech.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Dunlop nie posiada zakładów produkujących opony na Wyspach Brytyjskich, z których przedsiębiorstwo pochodzi.

Opony Dunlop czy warto kupić?

Marka Dunlop posiada wieloletnie sportowe doświadczenie, co bezpośrednio przekłada się na produkowane ogumienie. Opony Dunlop są doskonałą propozycją dla kierowców ceniących sobie najwyższe osiągi, posiadaczy marek premium i kierowców preferujących agresywny styl jazdy.

Nie oznacza to, że Dunlop nie jest marką uniwersalną. Wszystkie opony brytyjskiego producenta łączy wspólny mianownik – niezawodność i bezpieczeństwo. Praktyczne doświadczenie na torach wyścigowych pozwoliło w produktach Dunlop zapewnić doskonałą przyczepność i komfort jazdy na każdym rodzaju nawierzchni.

Kierowcy preferujący spokojną i komfortową jazdę również znajdą w ofercie producenta opony spełniające standardy klasy premium.

Do jakich samochodów używać opony Dunlop? Dobre pytanie! Warto tu wspomnieć, że Dunlop był pierwszym wyborem prestiżowych marek motoryzacyjnych, takich jak Jaguar, Audi czy BMW. Już dziś dołącz do nich i wybierz markę Dunlop!

Wyszukaj opony
Dunlop

Szerokość

Profil

Średnica

Pozostałe opony Dunlop

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia