Dunlop Winter Sport 5 SUV | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Dunlop Winter Sport 5 SUV

Dunlop
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Dunlop Winter Sport 5 SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.72/6

Dunlop Winter Sport 5 SUV to opona klasy premium, która, jak nazwa wskazuje, została przeznaczona na okres zimowy, który wymaga od ogumienia dużej wytrzymałość, świetnego odprowadzania wody, jak i przyczepności pozwalającej na zachowanie bezpieczeństwa w trasie. Na szczęście firma Dunlop posiada doświadczenie, które pozwoliło spełnić wszystkie z tych wymagań, dostarczając model zbudowany z najwyższej jakości materiałów, wspomagany technologicznymi nowinkami.

Bieżnik, który został zastosowany w modelu Winter Sport 5 SUV, ma konstrukcję kierunkową, która od lat dostarcza najlepszych możliwości przy jeździe na trudnych, zaśnieżonych i zabłoconych terenach. Wszystko to dzięki zastosowaniu bardzo dużej ilości lameli, które wbijają się w nawierzchnię, zapewniając świetną przyczepność, niezbędną do zachowania bezpieczeństwa.

Konstrukcja bieżnika w kształcie litery V pozwoliła na zastosowanie kanalików, które odprowadzają wodę w szybkim tempie, ograniczając możliwość zjawiska aquaplaningu, o który bardzo łatwo na niewłaściwym ogumieniu.

Szybkie usuwanie zanieczyszczeń, gdy zostanie połączone z płaskim profilem bieżnika, który zapewnia większą powierzchnię styczną z podłożem, gwarantuje świetną przyczepność na każdym podłożu. Pozwala to na wykonywanie sprawnych, dynamicznych manewrów, niezależnie od warunków pogodowych.

Nie można zapomnieć o specjalistycznej mieszance gumowej, która została wzbogacona o dodatki, które najczęściej można spotkać w profesjonalnych samochodach sportowych. Zapewnia to utrzymanie elastyczności nawet w skrajnych zimowych warunkach.

Testy opony zimowej Dunlop Winter Sport 5 SUV

  • Test TCS w rozmiarze 235/55 R17 – opona Winter Sport 5 SUV otrzymała notę polecającą (2020 r.);
  • Test ADAC w rozmiarze 235/55 R17 – opona Winter Sport 5 SUV otrzymała notę zadowalającą (2020 r.);
  • Test Auto Bild w rozmiarze 215/60 R17 – opona Winter Sport 5 SUV otrzymała notę dobrą (2019 r.);
  • Test Off-Road w rozmiarze 235/60 R18 – opona Winter Sport 5 SUV otrzymała notę bardzo dobrą (2018 r.).

Dostępne rozmiary opon Dunlop Winter Sport 5 SUV

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.