Opony zimowe Dunlop

Dunlop
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj
zimowe opony
Dunlop

Szerokość

Profil

Średnica

Zalety opon zimowych Dunlop

Nieprzewidywalne warunki drogowe w sezonie zimowym stawiają przed każdym kierowcą problem dobrania odpowiednich opon na zimę. Opony zimowe Dunlop są rozwiązaniem, dedykowanym kierowcom ceniącym sobie bezkompromisową, ale i bezpieczną jazdę.

Bieżnik opon zimowych Dunlop wykonany jest z wyselekcjonowanej mieszanki gumowej, dzięki której panowanie nad samochodem staje się łatwiejsze, nawet na zaśnieżonej drodze. Tym, co także wyróżnia ogumienie na sezon zimowy Dunlop jest droga hamowania, zauważalnie krótsza niż w modelach konkurencyjnych. Przy tym, modele zimowe chwalone są przez kierowców za znakomitą przyczepność, nawet podczas jazdy na oblodzonej drodze.

Brytyjski producent zasłynął także zastosowaniem technologii RunOnFlat w wybranych modelach ogumienia zimowego. Jeśli opony zaczną tracić ciśnienie, umożliwia ona dalszą jazdę samochodem nawet 80 kilometrów, z prędkością do 80 km/h, bez konieczności wymiany na poboczu.

Opony zimowe Dunlop w testach

Oprócz opinii kierowców, przy zakupie opon zimowych warto przyjrzeć się niezależnym testom. Opony Dunlop na sezon zimowy regularnie biorą udział w testach ÖAMTC, TCS, Auto Bild i ADAC uzyskując bardzo wysokie noty.

Weźmy na tapet model opony zimowej Dunlop Winter Sport 5 SUV. Eksperci z ÖAMTC i TCS w 2020 roku przyznali ogumieniu Winter Sport 5 SUV miejsce w czołówce opon zimowych, wraz z notą „polecana”.

Przy wyborze ogumienia na zimę, warto zwrócić uwagę, że większość opon zimowych Dunlop posiada symbol 3PMSF. Oznacza to, że przeszły dodatkowe testy i spełniają wymogi Unii Europejskiej, co do jazdy w sezonie zimowym.

Historia marki opon zimowych Dunlop

Brytyjski producent ogumienia Dunlop już od ponad 100 lat działa na rynku oponiarskim, dostarczając opony zimowe klasy premium. Założyciel firmy, John Boyd Dunlop kierował się filozofią osiągania wysokiej prędkości przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa kierowcy.

Marka opon zimowych Dunlop swoją popularność zawdzięcza między innymi sportom motorowym. Ogumienie Dunlop szybko zyskało popularność wśród kierowców wyścigowych umożliwiając firmie osiągnięcie światowego sukcesu.

Dziś firma, będąc pod skrzydłami koncernu Goodyear Tire and Rubber Company jest popularna nie tylko wśród sportowców. Opony zimowe Dunlop doceniło wielu kierowców na całym świecie – dołącz do nich i postaw na opony zimowe Dunlop!

Najwyżej oceniane zimowe opony Dunlop

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.