Dunlop SP Sport 01A | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Dunlop SP Sport 01A

Dunlop
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Dunlop SP Sport 01A

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.22/6

Dunlop SP Sport 01A to opona letnia klasy premium przeznaczona dla samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w bieżnik o asymetrycznej rzeźbie. Każda z jego połówek odpowiada za komfort jazdy w innych warunkach. Część zewnętrzna stabilizuje pojazd na suchych nawierzchniach, a część wewnętrzna pozwala na bezpieczeństwo na nawierzchniach mokrych.

Zoptymalizowany system rowkowania i układ bloków na bieżniku wpływają na efektywne odprowadzanie wody podczas jazdy. Dzięki temu opona będzie miała kontakt z podłożem i nie ulegnie zjawisku akwaplaningu, który często kończy się kolizjami.

Do wykonania opony użyto nowoczesnej mieszanki wysokiej jakości gum oraz krzemionki. Odpowiada ona ze świetną przyczepność na śliskich jezdniach, a także odporność na ścieranie się gumy. Ponadto taki skład sprawia, że opona zachowuje swoje właściwości w skrajnych warunkach. W okresie letnim nagrzane nawierzchnie i skrajnie wysoka temperatura nie pozbawią jej optymalnej twardości.

Rzeźba modelu Dunlop SP Sport 01A sprawia, że doskonale dopasowuje się on to zastanego ukształtowania nawierzchni i zapewnia komfortową jazdę. Ponadto opona emituje niewiele hałasu i neutralizuje wibracje podczas jazdy. Wielu kierowców doceni poprawiony czas hamowania oraz efektywność paliwową, mającą realny wpływ na oszczędzanie i mniejsze zanieczyszczanie powietrza.

Równomierne rozłożenie ciśnienia i nacisków powoduje, że jazda jest przewidywalna i nie zaskakuje kierowcy nawet podczas skomplikowanych manewrów, ostrych zakrętów czy szybkiej jazdy po śliskim podłożu.

Bezawaryjność, niezawodność i wygoda kierowcy to parametry, które są tutaj szczególnie ważne dla amerykańskiej marki.

Testy opony letniej Dunlop SP Sport 01A

  • Test Gute Fahrt w rozmiarze 225/45 R17, opona letnia Dunlop SP Sport 01A otrzymała notę dobrą (2012 r.);
  • Test Gute Fahrt w rozmiarze 225/40 R18, opona letnia Dunlop SP Sport 01A otrzymała notę dobrą (2012 r.).

Popularne rozmiary opon Dunlop SP Sport 01A

Dostępne rozmiary opon Dunlop SP Sport 01A

17 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.