Opony BFGoodrich

BFGoodrich
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony BFGoodrich

Szerokość

Profil

Średnica

Opony BFGoodrich historia marki

Początki marki opon BFGoodrich datowane są na 1870 rok, gdy powstała pierwsza fabryka kauczuku zlokalizowana w Akron, w stanie Ohio. Założycielem był doktor Benjamin Franklin Goodrich i to właśnie od jego inicjałów wzięła się znana do dziś nazwa firmy oponiarskiej.

Początkowa działalność marki BFGoodrich oparta była na produktach gumowych, takich jak między innymi węże strażackie. Na opony klienci musieli jeszcze trochę poczekać.

Wraz z dalszym rozwojem marka BFGoodrich zaczęła produkować pneumatyczne opony – najpierw rowerowe, a później samochodowe w 1896 roku. Dzięki temu BFGoodrich stała się pierwszą firmą na terenie Stanów Zjednoczonych produkującą pneumatyczne opony przeznaczone do samochodów.

Opony BFGoodrich zostały docenione już na początku XX wieku. Ford Motor Company, który wówczas należał do Henry’ego Forda wybrał opony marki BFGoodrich do zamontowania w jednym z pierwszych modeli swojego samochodu, czyli Forda Model A z 1903 roku.

W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że właśnie wspomniany model Forda, wyposażony w ogumienie z fabryki BFGoodrich jako pierwszy przejechał Stany Zjednoczone od wschodu na zachód!

BFGoodrich opony czy warto kupić?

BFGoodrich to najstarszy producent opon w Stanach Zjednoczonych, który dziś posiada ponad 150 lat doświadczenia. Od 1990 roku amerykański producent należy do europejskiego koncernu opon Michelin, który jest jednym ze światowych liderów w branży oponiarskiej.

Zmiana właściciela pozwoliła marce opon BFGoodrich jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Logo amerykańskiego producenta wśród kierowców wciąż symbolizuje opony trwałe i gotowe nawet na najtrudniejsze warunki na drodze.

BFGoodrich czy są dobre?

Głównym źródłem inspiracji dla marki opon BFGoodrich jest pasja do jazdy. Producent przekonuje, że opony są produkowane i testowane przez entuzjastów, którzy na co dzień spędzają długie godziny na torach i off-roadowych trasach.

Filozofią produkcji opon BFGoodrich jest dawanie silniejszych wrażeń z prowadzenia samochodu i zapewnienie przede wszystkim przyjemności z jazdy.

Dzięki pasji pracowników firmy, opony amerykańskiego producenta są nieustannie ulepszane. Marka wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom kierowców, pracując nad poprawą najważniejszych parametrów.

Aspekty takie jak kontrola nad pojazdem i przyczepność są także kluczowe dla BFGoodrich, którzy cały czas pracują nad tym, aby zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa kierowcy.

Dla kogo są opony BFGoodrich

Opony amerykańskiego producenta są kierowane dla entuzjastów motoryzacji, jak i dla zwyczajnych kierowców. BFGoodrich kieruje swoje ogumienie dla osób, które chcą poczuć zew przygody i delektować się wolnością, którą daje każda kolejna trasa.

Oferta amerykańskiego producenta obejmuje opony zimowe, letnie i wielosezonowe na każdą kieszeń. Większość modeli opon BFGoodrich kierowana jest do standardowych samochodów osobowych.

Opony do samochodów terenowych produkcji BFGoodrich należą natomiast do klasy premium i uważane są za jedne z najlepszych na rynku oponiarskim.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.